Menu

Co je nového?

Nová generace kol Festka přichází s plně integrovanou kabeláží

Sdílení

Společnost Festka, český výrobce špičkových karbonových rámů pro jízdní kola, uvádí na trh novou generaci svých modelů ONE a Scalatore. Oba rámy prošly výraznou modernizací, která značce konečně umožnila nabídnout je s integrovanými kabely. Zákazníci Festky požadovali toto řešení již od chvíle, kdy se objevilo u mnoha sériově vyráběných kol. Umožnilo to však až použití technologie 3D tištěných dílů. Kromě čistého vzhledu jsou kabely chráněny před působením živlů a náhodným poškozením.

reklama

Michael Moureček, spoluzakladatel společnosti Festka a hlavní tvůrce jejích kol, vysvětluje: „Naší strategií vždy bylo, aby naše rámy byly kompatibilní s co nejširší škálou komponentů. To však způsobilo, že vnitřní vedení kabelů bylo poměrně problematické, protože je k němu nutná kompatibilita hned několika komponentů: rámu, vidlice, hlavového složení, představce a řídítek. Měli jsme dvě možnosti – buď navrhnout vlastní řešení a omezit univerzalitu našich rámů, nebo počkat, které z mnoha řešení převládne a umožní všem na trhu kombinovat různé produkty.” 

Situace sice ještě nedospěla do stádia volného výběru, ale konečně existuje dostatek komponentů třetích stran, které Festka může použít pro stavbu kol s vnitřně vedenými hydraulickými hadičkami a elektrickými kabely.

3D tištěné díly v novém řešení vedení kabeláže slouží ke dvěma účelům. Zaprvé jako rozhraní k vzájemnému spojení komponentů a zadruhé jako pomůcky usnadňující instalaci hadiček a kabelů uvnitř rámu. Díky vlastním kapacitám technologie 3D tisku je nyní společnost schopna nabídnout individuální řešení pro každý jednotlivý případ.

reklama

Festka ONE s integrovanou kabeláží

Kromě integrovaných kabelů přicházejí oba modely s dalšími úpravami a vylepšeními. Trubky z navíjených karbonových vláken, které tvoří jedno z klíčových know-how značky, doznaly technických zlepšení, která zvyšují dva nejdůležitější parametry silničního kola: komfort a tuhost. 

Ceny nové generace modelu Festka ONE začínají na 109 990 Kč za rámovou sadu a 194 690 Kč za celostavbu. Cena nové generace Festka Scalatore začíná na 159 000 Kč za rámovou sadu a 243 530 Kč za celostavbu. K dispozici jsou ve čtyřech kategoriích grafických designů – od základního Core až po plně zakázkový You By Festka.

Festka ONE 2022

Festka je česká technologická firma, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality. Sídlo a výroba firmy je v centru Prahy v České republice. Festky sedlá celá řada zajímavých lidí od hollywoodských celebrit a miliardářů až po obyčejné začátečníky, kteří si chtějí užívat jízdy na mimořádném produktu, který vznikl např. i díky podpoře Evropské vesmírné agentury. Firmu založili Michael Moureček a Ondřej Novotný a na estetickou úroveň kol Festka dohlíží od samého začátku umělecký ředitel Tomáš Hnida. Zhruba 90 % procent rámů a kol firma exportuje do celého světa, 80 % míří k zákazníkům mimo EU – zejména do Asie a USA.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru