Menu

Co je nového?

Jak na správnou péči o nové tetování? Zjistěte, na co si dát pozor!

Sdílení

Obliba tetování v posledních letech výrazně vzrostla. Nechali jste si jej udělat i vy?


Pokud ano, jistě oceníte naše tipy, díky kterým se vaše tetování nejenže dobře zahojí, ale zároveň zůstanou zachovány i jeho barvy.


Čím mazat tetování

Poté, co je tetování dokončeno, jej tatér zabalí do fólie, kterou sundejte přibližně po třech hodinách. Když fólii sundáte, umyjte tetování vlažnou vodou. Mýdlo nepoužívejte. 

reklama

Tetované místo namažte po několika hodinách od prvního umytí. Mazání je důležité, protože přispívá k rychlejšímu zotavení pokožky. Používejte krém na tetování, který se nejenže snadno roztírá, ale navíc utišuje bolest. Vhodný je i balzám s antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Použít lze i klasickou vazelínu.

Na tetování nanášejte jen tenkou vrstvu zvoleného přípravku a dbejte na to, aby místo bylo hydratované. Vyhněte se krémům na bázi alkoholu a mastím osahujícím antibiotika.


Kdy začít používat mýdlo na tetování

Antibakteriální mýdlo na tetování začněte používat až druhý nebo třetí den. Tetování omývejte každé ráno a večer a po omytí jej nezapomeňte namazat. Tetování by ale nemělo zůstávat zpocené, takže pokud se hodně potíte, myjte jej i víckrát za den.


Co (ne)dělat se strupy

Aby vám strupy nepraskaly, je nutné je pravidelně mazat. Strupy v žádném případě nestrhávejte. Předejdete tak zničení tetování, riziku, že společně se strupem vyloupnete i kousek barevného pigmentu, i vzniku nevzhledných jizev.


Jak má vypadat péče po tetování

  • Hojení pokožky výrazně urychlí vitamín E. Užívejte během hojení doplňky stravy, které jej obsahují.
  • Rána se bude hojit přibližně 10 dnů, pokožka se ale úplně zregeneruje až za tři týdny. Poté, co se strup oloupe, ji natírejte krémem s panthenolem. Můžete použít i oblíbené oleje s ochranným faktorem.
  • V prvním týdnu omezte dlouhodobý kontakt s vodou. Před koupáním ve vaně upřednostněte sprchování. Tetování dlouhé máčení neprospívá. 
  • První tři týdny se nekoupejte v bazénech, moři, rybnících ani jezerech. Nenavštěvujte ani saunu. Do hojící kůže by se mohla dostat infekce. 
  • První měsíc tetování chraňte před slunečným svitem a vyhýbejte se také soláriu. Aby barva nevybledla, natírejte tetování krémem s vysokým ochranným faktorem.
  • Nezakrývejte tetování obvazem.

Tip: Na ošetření tetování můžete použít i bambucké máslo. To vytváří hojivou vrstvu, a tak kůže nebude vysychat ani praskat. Pokožku natírejte několikrát denně. Na ošetření hojící se pokožky je vhodný i šípkový olej.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru