Menu

Co je nového?

OBRAZEM: Takhle v těchto dnech mrzne Amerika!

Sdílení
Text: Kirsten, Foto: Boredpanda.com

Planetu Zemi v posledních dnech postihlo extrémní počasí a nečekané změny ovzduší hned na několika kontinentech. Zatímco u nás v České republice a sousedních státech si z každodenního lavírování mezi zimou a jarem nic neděláme, v Číně se miliony lidí a zvířat doslova dusí z extrémního smogu a na středozápadě Ameriky v uplynulých dnech klesly teploty tak nízko, že i v některých částech Antarktidy bylo tepleji než ve státech Wisconsin, Michigan a Illinois.

reklama

Nejtužší mrazy ve středu 30. ledna meteorologové naměřili v minnesotském městě International Falls, kde bylo až minus 48 stupňů. Takový mráz si lze jen těžko představit. Státy, postižené extrémními mrazy, pochopitelně vyhlásily stav nouze.

Zrušilo se vyučování pro čtvrt milionu studentů, odložilo se až na 2000 letů, uzavřela se pošta i zoologická zahrada a dvě distributorské firmy pozastavily dodávky piva z obavy, že by mohlo v kamionech zmrznout.

Městy jezdí některé autobusy vybavené zdravotníky a konají se speciální akce pro mrznoucí bezdomovce. Ne, takové mrazy si zcela určitě nedovedeme představit. Místní lidé je však zažívají na vlastní kůži a internetem kolují stovky fotografií znázorňující, jak taková zima vlastně vypadá. Podívejte se na některé z nich!

reklama


Supervulkán v Americe může zničit lidstvo. NASA zkoumá, jak odvrátit zkázu


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru