Menu

Co je nového?

Obrovský úspěch para hokejistů na mistrovství světa! Češi skončili na šampionátu čtvrtí

Sdílení

Ostrava má za sebou dokonale zvládnutý šampionát ve sledge hokeji. Společnost smsticket během něj Ostravar arénu několikrát vyprodala!


Nejednalo se jen tak o ledajakou akci, ale přímo o mistrovství světa v para hokeji. Možná jste vlnu nadšení z para hokeje, kterým žila celá republika začátkem května, také zaznamenali. A pokud vás to přece jen náhodou minulo, tak se na naše skvělé borce můžete podívejte zde.

Organizátoři mistrovství zvolili pro výhradní prodej vstupenek platformu smsticket, která zajišťovala kompletní předprodej vstupenek přes internet, prodej vstupenek na místě a také odbavení všech příchozích návštěvníků, kteří do haly dorazili. Platby za prodej vstupenek zajišťovala platební brána Pays. Návštěvníků bylo mnohem více, než se původně předpokládalo a organizátoři museli několikrát zvětšovat kapacitu haly.

Během šesti hracích dnů a dohromady dvaceti utkání fandilo para hokejistům přes 45 000 fanoušků!

Celá akce proběhla skvěle a čeští hokejisté dokázali, že dokážou konkurovat špičkovým týmům z celého světa i v situaci, kdy mají často mnohem obtížnější podmínky. Mnozí z nich totiž trénují při své standardní práci. Stejně tak je i jejich finanční zázemí výrazně slabší, než u jejich protivníků. To potvrdil i gólman českého týmu Michal Vápenka v rozhovoru pro web irozhlas: „V Kanadě a USA to funguje na velmi profesionální úrovni, tam mají dvoufázové tréninky. Jsou to mladí kluci, kteří ráno vstanou a řeší jenom hokej – jen to, co je baví,“ řekl a dodal, že česká úroveň se s tím nedá vůbec srovnávat: „Mám pocit, že hrají úplně jiný sport, ale to tak je, když se potká amatér s profesionálem.“Nejen čeští borci byli za své výkony mnohokrát odměněni nadšením totálně vyprodané haly. A to nebylo všechno. Naši hokejisté totiž skončili v obří konkurenci na krásném čtvrtém místě za týmem USA, Kanady a Koreje. Ve skupině suverénně smetli Japonsko, Švédsko a Itálii, ve čtvrtfinále porazili Nory 5:0. V semifinále pak nestačili na favorizované Američany a v boji o bronz nakonec podlehli Koreji. I tak jejich výkony nadchly sportovní odborníky i širokou veřejnost.

V tomto šampionátu zkrátka nevyhráli jen handicapovaní sportovci, ale také fanoušci a organizátoři.

Para hokej neboli sledge hokej je lední hokej pro handicapované hráče, kteří mají postižení dolní části těla. Hráči jsou upnutí do speciální ocelových saní se dvěma noži a plastovým sedákem a pohybují se pomocí dvou krátkých hokejek, které mají na jednom konci ocelové hroty a na druhém čepel, díky které ovládají puk. Hraje se na ledové ploše stejné jako pro klasický lední hokej a počet hráčů je také stejný jako u ledního hokeje, tedy pět hráčů plus brankář. Branka je zmenšená z důvodu handicapu, pro který by brankář nezabránil gólu v horní části branky.


Od čísla 68 k Babišovi: Fenomén Jágr ztrácí posvátnost


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru