Menu

Co je nového?

7 znaků, podle nichž poznáte, jestli jste opravdový chlap

Sdílení
Foto: Depositphotos

Už dávno jsou pryč doby, kdy naše pohlaví určovalo to, co nosíme v rozkroku. Civilizace se posunula tak daleko, že dnes můžete být prakticky čímkoliv a kýmkoliv chcete, a téměř nic vás nedefinuje. Žerty stranou, pokud ale chcete být opravdový chlap, na kterého by byl táta pyšný a partnerka by se po jeho boku tetelila blahem, měli byste se řídit alespoň některými z následujících rad.


Chlap se nebojí autorit

Pokud máte problém s autoritami, nejste chlap, ale jenom mužský s komplexy. A je jedno, jestli jste ve firmě třeba ten nejvyšší, určitě jste se na té pozici nenarodil. Respektujte autority a važte si jejich názorů. Sami určitě oceníte, když i k vám jednou ostatní budou vzhlížet s respektem. Ten si ale musíte nejprve zasloužit.


Rozkrájí se pro své blízké

Každý správný chlap by měl mít v úctě své rodiče a blízké. Samozřejmě za předpokladu, že pochází ze zdravého rodinného prostředí. S rodiči se zajisté nemusíte vždy shodnout, ale měli byste si jich vážit. Kromě toho je velmi atraktivní, když jste laskaví k mamince a staráte se o její blaho.


Vytrvá

Pravý chlap nic nevzdává, pokud se mu něco nedaří okamžitě. Disciplína a vytrvalost jsou kvality, které mladí muži často postrádají, jak si rády stěžují starší generace. Pokud vám chybí vojenská docházka, není na škodu si občas připomenout, že ani Řím nepostavili za den.


Mluví pravdu

Že lhát se nemá, je jedna z prvních věcí, které nám rodiče v dětství vštěpují. I tak na to ale občas rádi zapomínáme. Nevěšte nikomu bulíky na nos, lež má krátké nohy a pravda často velmi rychle vyjde najevo. Pokud nechcete být za blbce, snažte se mluvit pravdu a nic než pravdu.


Neustále se vyvíjí

Pravý chlap také nikdy nemá dost. Neustále se snaží vyvíjet a posouvat dopředu. Neusne na vavřínech a není líný. Už od pravěku je povinností muže zajistit rodinu. Ačkoliv se tradiční hodnoty v průběhu tisíciletí dost proměnily, úspěch, vytyčení a dosažení cílů by mělo být stále prioritou v životě opravdového muže.


Opravdový chlap není jen tak někdo

Je věrný

Někteří muži považují za hroznou „chlapárnu“, že střídají partnerky, nebo hůř, podvádějí je. Nekonečný seznam „zářezů“ ale není známkou mužnosti, právě naopak. Získat a udržet si srdce ženy, to je teprve umění. Některým se to za život ani nepodaří. S nevěrou daleko nedojdete a budete působit jako slaboch, který si potřebuje něco kompenzovat. Ctít tradiční hodnoty je jednoznačně velkou známkou mužnosti.


Váží si svých přátel

Každý ví, že je důležité být součástí nějaké komunity nebo kolektivu. Naučí vás to být týmovým hráčem a vážit si přátelství. Také je dobré mít se na koho spolehnout a vzájemně se podporovat. Věrnost a loajalita platí nejen pro milostné vztahy, ale stejně tak i v těch přátelských.


5 věcí, které by měl zvládat každý pořádný chlap


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru