Menu

Co je nového?

Proč mít daňového poradce?

1 července, 2022

Perly z českých silnic aneb proč sledovat českou dashcam scénu

Sdílení
Foto: Youtube

Fenomén dashcam, ve zkratce záběry z kamery umístěné na palubce vozu, není žádnou novinkou. Na celém světě se natáčení a publikování těchto videí věnují tisíce a tisíce řidičů. Jejich sestřihy zobrazují především chyby ostatních účastníků provozu, nebezpečné situace a zajímavé či bizarní okamžiky.

reklama

Proč ale sledovat právě česká videa se záběry z provozu, který znáte jako své boty?


1. Poučení dobrá pro domácí provoz

Zírání na problematiku provozu v USA, Rusku nebo Austrálii, vám kromě pobavení nic nepřinese. Ale až budete večeřet u dashcam videa z českých luhů a hájů, kromě pobavení se vám často dostane i nenásilného poučení, ovšem musíte sledovat ty správné řidiče. Ti často ukazují a hlavně komentují situace, které třeba nejsou až tak běžné, ale je dobré na ně být připraven, ať už činem nebo znalostí zákona.

reklama

2. Skvělá zábava

Někdy se pobavíte opravdu královsky. Čeští autoři zvládají nejen vtipně komentovat dění na silnici, ale zároveň dovedou pobavit i postprodukcí videa. Varujeme, že vám mohou způsobit doslova záchvaty smíchu.3. Antidepresivum pro začátečníky

Pokud s řízením teprve začínáte, koukejte na český dascham od rána do noci. Dozvíte a naučíte se to, co vám v autoškole neřekli a neukázali. Zjistíte, že nejste ten nejhorší řidič. A hlavně si zažijete pocit z nepředvídatelných událostí v provozu a naučíte se je řešit. Ano, pouhým sledováním videa. Tyto události se totiž ve videích často opakují a tak si je brzy vryjete do podvědomí.


4. Náhražka za řidičák v čistírně

Pokud by opravdu nastal jeden z možných konců světa – sebrali vám řidičák, tak je sledování těchto záběrů docela příjemnou náplastí. Dovede totiž zpětně navodit neurčitý pocit, že řídíte. Po určité době zírání na jiné řidiče budete mít dojem, že už jste ten den sami řídili.5. Komunita

Dashcam scéna je živá komunita, ve které se lidé baví, provokují, blbnou, ale také si pomáhají. Někteří autoři mají dokonce vlastní merch, pořádají setkání a srazy, zdraví se s fanoušky a do různých interakcí s diváky se můžete zapojit i vy. Všechny tyto aktivity jsou čas od času součástí některého videa.


Mezi nejzajímavější české „dashcamery“ patří Plzeňská Jehlárenská, Agresivní řidič, Liberecká Perla, Distributtor, SmajliCZEk, Zbrojovák Dashcam, Liberecká palírna, Liberecká Dodávkářská, Mlékárna z Kunína, Pražská spalovna, Karlovarská Dashcam a mnoho dalších. Kanály všech zmíněných najdete na Youtube.

Upozorňujeme ale, že můžete narazit i na mnoho amatérů, břídilů, choleriků a psychopatů, které nedoporučujeme sledovat, protože se nepobavíte ani nepoučíte a jejich video asi ani nepochopíte, protože v něm není co chápat.

Kromě klasických řidičů můžete najít i kanály třeba řidičů tramvají, jedním z nejlepších je NaKoleji.A pokud už jste všechna svá oblíbená dashcam videa zhlédli, doporučujeme ještě kanál BEST OF DASHCAM EUROPE, kde najdete sestřih toho nejlepšího a nejhoršího z Evropy a o česká videa v těchto sestřizích rozhodně není nouze.

reklama


Tak šťastnou cestu!


10 instagramových účtů o autech, které byste měli určitě sledovat


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru