Menu

Co je nového?

Po ginu agrese, po víně únava. Jak se cítíme a chováme po různých druzích alkoholu?

Sdílení
Foto: Depositphotos

Pokud plánujete návštěvu baru nebo hospody, tenhle článek by pro vás mohl být velmi užitečný. Nová studie totiž odhalila zajímavá fakta o tom, jak na nás působí různé druhy alkoholických nápojů.

reklama

Ti, kdo pijí gin, budou pravděpodobněji považováni za více sexy, než ti, co pijí jiné druhy alkoholických nápojů. Podle nové studie se prý čtvrtina milovníků vína cítí po jeho konzumaci poněkud rozpustile.

Dvě třetiny „vinařů“ se však po víně dříve či později cítí unaveně. A to nejvíce po červeném víně.

Tato zjištění pocházejí z velké nové studie zveřejněné v časopisu BMJ Open, podle níž různé typy alkoholu vyvolávají v lidech různé emoční reakce.

reklama

Alkohol

Třicet procent dotázaných, kteří pijí alkoholické nápoje, jako je vodka, gin nebo rum, přiznalo, že jsou po konzumaci těchto druhu drinků agresivní. Podobné výsledky uvedlo asi jen 2,5 procenta konzumentů vína a 7 procent pijáků piva.

Pití panáků sice lidem dodá energii a dokonce i pocit sebevědomí, ale později také – častěji než jiné druhy alkoholu – vede k plačtivosti. Milovníci vína i piva se zase cítí po svém oblíbeném alkoholu víc zrelaxovaní.

Porozumění emocím spojeným s konzumací alkoholu je nezbytným předpokladem pro řešení zneužívání alkoholu a předcházení následků jeho konzumace. Jedno je ale zřejmé, po celá staletí je nadměrné pití rumu, ginu nebo vodky spojené s násilím. Alkohol si tedy užívejte, ale mějte se na pozoru před následky jeho konzumace.


Ochutnali byste geotermální pivo? Víme, kam na něj


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru