Menu

Co je nového?

Proč mít daňového poradce?

1 července, 2022

Jak správně vybrat postel? Pozor na materiál i matraci!

Sdílení

Postel je jedním z nejdůležitějších nábytků v domě. Trávíme v ní hodně času. Proto je potřeba obětovat spoustu času na její výběr. Musíte věnovat pozornost rozměrům, materiálu, rámu a samozřejmě matraci. Styl, ve kterém byla vyrobena, také není nevýznamný. Postel také musí ladit s ostatním vybavením a doplňky v ložnici či v dětském pokoji.

reklama

Rozměry postele

Jednolůžkové postele jsou k dispozici v několika různých velikostech. Například v LANO nábytek jsou k dostání v těchto velikostech: 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm a 120×200 cm. Pokud jde o jednolůžkové postele, nejoblíbenější jsou ty s rozměry 90×200 cm.

Postele o délce 200 cm budou pohodlné pro lidi s maximální výškou asi 180 cm. Pokud jsme vyšší, je lepším řešením pořídit postel na míru.

Postel sama o sobě ovlivňuje kvalitu našeho spánku, stejně jako rošt, matrace a materiál polštářů a deky. Nesprávná volba postele však může také způsobit zdravotní problémy, například když je příliš krátká.

reklama

Postel

Postel musí být také v dostatečné výšce – nejméně 30 cm nad podlahou (hygienické minimum je 25 cm), nejen proto, aby bylo snadné z ní vstávat, ale také zajistit dostatečnou cirkulaci vzduchu a účinně zabránit hromadění prachu pod postelí. Ideální výška je mezi 40 a 50 cm a pro starší lidi nebo osoby s problémy s pohyblivostí dokonce 60 centimetrů.


Materiál jednolůžkové postele

Dalším důležitým krokem je výběr materiálu, ze kterého je rám jednolůžkové postele vyroben. Na tom závisí její trvanlivost a síla. Samozřejmě je nejlepší zvolit si postel vyrobenou výhradně ze dřeva. Zejména se doporučuje dub, buk a borovice. Ta je vhodným materiálem pro alergiky. Ne každý ví, že má elektrostatické vlastnosti, které zabraňují ukládání prachu v místnosti, ve které se nachází nábytek z ní vyrobený.


Můžete si také koupit postel vyrobenou z MDF. Pokud je deska kvalitní, je postel dostatečně silná, pevná a odolná. Jednolůžkové postele z MDF můžete pořídit v různých barvách, včetně odstínů dřeva jako jsou dub, buk, olše a další.


Styl jednolůžkové postele

V dnešní době jsou jednolůžkové postele v obchodech k dispozici v různých designech a stylech. Tu, kterou zvolíme, bude také záviset na stylu, který bude vládnout ve vaší ložnici. Těžká postel v tmavém odstínu bude ideální pro interiér v koloniálním stylu, zatímco do ložnice v retro stylu bude perfektní volbou starožitný nábytek s bohatě zdobeným rámem. Pro interiéry zdobené ve skandinávském, minimalistickém nebo japonském stylu budou ideální malé, nízké postele bez čelního panelu. Pro děti i dospělé můžete zvolit i postel s nebesy či postele s přistýlkou.


Postel v ložnici

Nezapomeňte ani na matraci

Na trhu jsou k dispozici různé typy matrací: pružinová (tzv. Bonell), kapsičková, latexová, z vysoce elastické pěny, termoelastické matrace a futon. Matrace Bonell se pomalu stávají minulostí. V současné době se nejvíce doporučují latexové, termoelastické pěny nebo futony. Hned za nimi jsou matrace vyrobené z vysoce odolné pěny a latexu.


Rošt postele

Ne každý ví, že pohodlí našeho spánku je velmi ovlivněno nejen matrací, ale také roštem, na kterém budete ležet. Nejlevnější řešení je kompletně vyplnit rám nábytkovou deskou. Bohužel je to také nejméně pohodlné pro osobu spící na takové posteli. Je mnohem lepší zvolit rošt vyrobený z dřevěných lamel spojených dohromady, které jsou mírně ohnuté. Při rozhodování o tomto typu roštu je nutné věnovat pozornost roztečové hustotě lamel. Mezery by měly být co nejmenší a lamely co nejvíce u sebe. Čím jsou lamely pružnější, tím lepší.


Jak opticky zvětšit malý byt


One comment

  • Mirek

    27. 6. 2022 - 16:50

    No s přítelkyni teď do baráčku vybíráme designový krb a musím teda říct, že to je někdy peklo na zemi. Protože ona vůbec neví co chce a když jí ukážu nějaký z letáku, popíšu co se mně na tom líbí, tak řekne, že to je moc obyčejné. Mám tak geniální nápady a ona vždy vše shodí ze stolu.

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru