Menu

Co je nového?

Problémy s parkováním, kolony i emise budou minulostí! Díky této aplikaci

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Přeplněné ulice a obsazené parkovací domy – kdo se dnes chce pohybovat po velkoměstě, musí počítat se všudypřítomnými zácpami a čekáním. Nová aplikace Citymove od Škodovky pomůže rozhodnout, jestli nechat vlastní auto doma nebo ne. Jak funguje?

reklama

Citymove umožňuje vybrat mezi MHD, sdíleným jízdním kolem a taxíkem, resp. autem pro spolujízdu a vytvořit tak chytrý mix mobility. Uživatelé si mohou ťuknutím prstu zvolit, zarezervovat a zaplatit vhodné dopravní prostředky a získat tak nejvhodnější trasu.


Aplikace vyvinutá ve společnosti Škoda Auto DigiLab je zdarma ke stažení. Na začátku spojí nabídky mobility Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) – metro, autobus, tramvaj a přívoz – stejně jako sdílení elektrokol „Freebike“ a službu spolujízdy „Liftago“.

reklama

Škodovka pracuje na integraci dalších služeb. Jakmile uživatel zadá start a cíl své cesty, vypočte „Citymove“ nejlepší trasu a navrhne vhodný dopravní prostředek.

Šéf digitálu Škodovky Andre Wehner start nové intermodální aplikace vítá: „Škoda Auto svou nabídku nových chytrých služeb mobility důsledně rozšiřuje. ‚Citymove‘ mnoha lidem poprvé umožní zvolit si pro každou trasu ve městě vždy tu nejlepší možnost přepravy. Uživatelé této aplikace mají rozmanitou nabídku městské mobility doslova ve svých rukou.“


A vedoucí digitální laboratoře Škoda Auto Jarmila Plachá doplňuje: „‚Citymove‘ slučuje celou řadu služeb do jedné aplikace a usnadňuje a zpříjemňuje život ve městě. A to je teprve začátek – v následujících měsících se přidají ještě další služby šité na míru.“

Po bezplatném stažení pro operační systémy Android nebo iOS potřebuje uživatel pro objednání všech služeb jen jeden účet.

Elektrokola se hradí přímo přes uloženou kreditní kartu, jízdy taxíkem ve vozidle a SMS jízdenky pro městskou dopravu budou vyúčtovány na faktuře za telefon.

reklama


Snadné a efektivní parkování v centru Prahy – i to slibuje nová aplikace „Citymove“. Řidiči mohou s její pomocí okamžitě vyhledat parkovací místa a zóny a uhradit poplatky přes mobilní telefon kreditní kartou.


Balík vám nově doručí do kufru auta! Škodovka už službu testuje


S rozjezdem městské mobilní aplikace „Citymove“ si Škodovka upevnila svou pozici poskytovatele integrovaných služeb mobility – a to i pro ty, kdo nevlastní vůz této značky. Tyto služby zákazníkům usnadňují a zpříjemňují život. Propojená mobilita a chytrá řešení pro první a poslední míli přitom hrají podstatnou roli. Hlavním cílem je přinášet užitek pro osobní životní styl uživatele a přitom ulevit životnímu prostředí.

One comment

  • Erikk

    28. 7. 2020 - 8:43

    Tak to je super a celkem se divím, že taková aplikace neexistuje už dávno. Každopádně si ji jdu stáhnout, protože v Praze ji 100% využiji. Ale chtěl jsem se zeptat, jestli je v této aplikaci zařazeno třeba i takové https://fixparking.cz parkoviště? A celkově parkoviště co se nacházejí v blízkosti letiště.

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru