Menu

Co je nového?

Red Dead Redemption 2 opět ožívá! Tipy na to, jak přežít Divoký západ na PC

Sdílení
Foto: Rockstar Games

Je to neuvěřitelné, ale po roce se své verze Red Dead Redemption 2 dočkali také hráči na osobních počítačích. Přinášíme vám další užitečné tipy, kterých by se měl držet každý správný kovboj.

reklama

Rockstar Games vyslyšeli mnohá přání fanoušků a přináší tak Red Dead Redemption 2 znovu. Na PC je dostupné s mnohými vylepšeními. Asi nejpodstatnější změnou je samozřejmě grafické nastavení, které bude oproti konzolím rozšířenější.


1) Při lovu a boji používejte Dead Eye

Ve hře nezapomínejte na jednu speciální schopnost. Tou je Dead Eye. To vám umožní zabít nepřítele či kořist bez větších obtíží, a to i v případě, že se rychle pohybuje. Dead Eye je režim při kterém se čas zpomalí a Arthur tak má spoustu času, aby zamířil a vyřídil tak dokonce několik cílů hned po sobě.

reklama

Red Dead Redemption 2

2) Používejte “Cinema mód” při jízdě na koni

Jízda na koni je sice v Red Dead Redemption 2 vážně povedená, ale mnohdy může být dost úmorná a zdlouhavá. Některé trasy jsou totiž extrémně dlouhé a Arthur je musí urazit v sedle bez toho, aby se mohl rychle přesunout. V takovém případě se doporučuje zapnout “Cinema mód”, který umožňuje, při držení jediného tlačítka držet správný směr, kterým má Arthur jet.


3) Nekupujte si žádné léky

V obchodech se vám bude nabízet k nákupu mnoho rozličných věcí. Je ale třeba zmínit, že většinu z nich není třeba vůbec kupovat. Může za to fakt, že je snadno můžete najít po světě. Stačí okrást pár mrtvol nebo prozkoumat několik obydlí a můžete najít dostatek uzdravujících prostředků. Totéž platí i o dalších ingrediencích, které například mohou doplnit Dead Eye.


4) Sbírejte všechno a všude

Možná se vám to bude zdát jako rada naprosto k ničemu, ale opak je pravdou. V Red Dead Redemption 2 je velmi důležité sbírat v podstatě vše na co narazíte. Hra nabízí spousty předmětů a materiálů, které lze dříve nebo později využít. Rozhodně se tak vyplatí trochu zdržet a prohledat mrtvolu. Totéž platí i o místnostech, které je třeba řádně prohledávat.

reklama

Red Dead Redemption 2

5) Schovejte zbraň do pouzdra

Je pravda, že Divoký západ bylo drsné místo, kde ke kulce mezi oči nebylo třeba chodit daleko. Jak ale brzy poznáte, tak se vyplatí, když zbraň schováte na veřejných místech do pouzdra. Snadno vás totiž může přivést do problémů.

Pokud totiž začnete konverzaci s vytaženou zbraní, tak očekávejte, že v nejbližších minutách si s vámi bude chtít popovídat místní šerif.

6) Zastavujte a pomáhejte cizincům

Určitě se nevyhýbejte střetům s cizinci a náhodnými událostmi. Těch je po mapě spousta a mnohdy vám z toho může kápnout slušná odměna. Mnohdy ale také narazíte na bandity, kteří naopak budou bažit po vaší krvi.


Red Dead Redemption 2

7) Uklidněte se, nehrajete GTA!

Každé jednání ve hře má své následky a jedním z nich je i odměna na vaši hlavu. Mějte tedy na paměti, že pokaždé, když někoho bezdůvodně zabijete či okradete, tak vás bude zákon stíhat. Pakliže se provalí vaše identita, tak na vaši hlavu bude vypsána odměna. V takovém případě se v určitých oblastech můžete setkat s potížemi a je třeba za sebe složit kauci na nejbližší poštovní stanici.


8) Skrytá identita je občas na škodu

K tomu se přímo váže používání Bandany neboli šátku. Ten vás kryje před tím, aby mohla být rozeznána vaše identita. Nezapomeňte ji však po akci zase sundat. Běžná NPC se s vámi odmítnou v takovém případě bavit a v osídlené oblasti to může vyvolávat rozruch.

reklama

Red Dead Redemption 2

9) Nepoužívejte cheaty, nebuďte lůzři

Ačkoliv se to může zdát úsměvné, tak Red Dead Redemption 2 skutečně nabízí cheaty ve hře. Konkrétně pokud najedete do rozhraní nastavení hry a trochu zapátráte, tak se dostanete do rozhraní cheatů (je pojmenované cheats). V této nabídce je pak třeba znát správné znění cheatu, abyste si jej odemkli. Některé si odemknete skrze příběhové mise, jiné zase musíte najít různě po světě.

Pokud však cheaty aktivujete, tak se vám automaticky vypne možnost získání trofejí a ukládání hry!

10) Necestujte namáhavě, cestujte chytře

A nyní k tomu, co hráče trápí asi nejvíce. Red Dead Redemption 2 je stejně jako jiné open-world hry opravdu ohromná záležitost. Nicméně spousta hráčů si stěžuje na to, že ve hře není rychlé cestování. Jenže ono je. Jen je nutné se k němu dopracovat. Dá se využít cestování vlakem či dokonce dostavníkem. Efektnější způsob je však v případě, že si Arthur odemkne v kempu vylepšení, která vyjdou na 550 dolarů. Poté může cestovat do již navštívených míst.

reklama

Jak hrát Red Dead Redemption 2? Máme pro vás tipy, jak zvládnout nejlepší hru roku 2018


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru