Menu

Co je nového?

S rekonstrukcí ohořelé katedrály Notre Dame pomůže počítačová hra Assassin’s Creed

Sdílení
Foto: Ubisoft

Určitě nikomu neuniklo, že se v uplynulých dnech v Paříži strhl velký požár, který poničil značnou část střechy a jednu z věží historické katedrály Notre Dame. Budova je stará přes 800 let a představuje nevyčíslitelnou hodnotu pro Francii i celý svět. Po nepříjemném incidentu se Francouzi pouští do oživení ikonické historické budovy.

reklama

Většina her je brána čistě jako zábava, od které se nečeká nic jiného. Ale jsou tu i takové projekty, které mají i větší přesah a jedním z nich je i série Asassin’s Creed. Ta je známa pro svou snahu o historickou přesnost míst, ve kterých se odehrává. Již dříve se objevily zprávy o učitelích dějepisu, kteří jednotlivé díly používají při výuce. Nyní bude prospěšný díl z roku 2014 s názvem Unity, který se odehrává v Paříži během období francouzské buržoazní revoluce.Poté, co se podařilo požár uhasit se ihned začalo s plánováním rekonstrukce a oživení budovy, aby byla katedrála obnovena tak blízko k originálu, jak to jen půjde. A nepřekvapivě k tomu pomůže právě videohra Assassin’s Creed: Unity. K dispozici jsou totiž nejen fotografie ve vysokém rozlišení a historické poznámky, ale také grafická data, která byla využita pro model katedrály ve hře samotné, který je samozřejmě blízko originálu.

reklama

“Level artisti a grafici strávili doslova roky nad tvorbou detailů a všech zákoutí katedrály, aby byl model ve hře co nejvěrnější,” nechala se slyšet Caroline Miousse z Ubisoftu v tehdejším rozhovoru pro The Verge a dodala: “Každá cihla, každý okenní rám je věrohodný.”

Vzhledem k možnosti volně se procházet kolem i uvnitř katedrály může opravdu Assassin´s Creed: Unity posloužit skvěle jako interaktivní nástroj, jak zblízka prozkoumat nejrůznější detaily a drobnosti. V této sérii navíc vždy s hlavním hrdinou můžeme vyšplhat téměř na jakoukoliv budovu a Notre-Dame není výjimkou. S postavou je tak možné se dostat i na jakoukoliv věž či část střechy.Assassin’s Creed: Unity v době vydání sklízel spoustu kritiky. Na vině byla především mizerná technická optimalizace a necitlivá implementace mikrotransakcí. V současnosti je však hra již opravená, takže ji můžeme vřele doporučit. Pro příštích pár let se totiž skutečným Notre-Damem jen tak neprojdete.

A herní společnost Ubisoft nezůstala jenom u toho. Na účet k tomu zřízený poslala půl milionu eur (necelých 13 milionů korun) a vyzývá všechny fanoušky, aby se ke sbírce nějakou formou připojili.

Jako sympatické gesto pak navíc rozdává PC verzi své hry Assassin‘s Creed: Unity. Pokud si tedy chcete slavnou katedrálu projít alespoň virtuálně, stačí se zaregistrovat na stránkách Ubisoftu a hru si jednoduše zdarma přidat do knihovny, kde už vám zůstane napořád.

reklama


Opravit, co pondělní požár zničil během pár hodin, bude trvat roky. Prezident Macron v projevu slíbil, že to bude do pěti let, někteří odborníci však odhadují, že by to mohlo trvat až dvacet let. I přes velkou tragédii se tak podařilo najít hned několik zdrojů, které pomohou při rekonstrukci a doufejme, že se světoznámá ikona Francie bude v budoucnu opět vyjímat mezi pařížskými domy.


Blog: Cítím s Francouzi a smutním


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru