Menu

Co je nového?

Pohled do zákulisí: Munička Sellier & Bellot dodává náboje do celé Evropy

Sdílení
Video: visualmakers.cz

Munička Sellier & Bellot vyrobí čtyři miliony nábojů denně a jejich zápalky se používaly už na Divokém západě. Podívejte se s námi na video ze zákulisí výroby!

reklama

Sellier & Bellot těží z téměř dvousetleté historie, unikátní je také tím, že si zde většinu strojů a nářadí konstruují sami. Pro firmu je dnes nejdůležitější bezpečnost, spolehlivost a přesnost. „Nejmodernější stroje mají víc kontrolních stanic kvality než výrobních stanic,“ říká ředitel muničky Radek Musil. Právě proto také firma dodává ozbrojeným složkám po celé Evropě a stále roste.

Náboje z Vlašimi nepoužívají jen ozbrojené složky, ale také sportovci třeba na olympijských hrách. Drtivá většina produkce jde totiž na sportovní a lovecké účely.

Zakladatel firmy Luis Sellier založil podnik na pražském Žižkově už v roce 1825. Dnes ovšem společnost, která se přestěhovala do středočeské Vlašimi, vypadá úplně jinak než tehdy. Disponuje moderními technologiemi a dbá na bezpečnost jako málokde jinde.

reklama

A právě vlašimskou muničku navštívil v rámci kampaně na podporu českého obranného průmyslu náměstek ministerstva obrany Tomáš Kopečný. Na video z kampaně #VimeCoMame, které má na svědomí tým Visualmakers.cz, se můžete podívat zde:Těla nábojů se ve Vlašimi vyrábějí z velkých mosazných pásů. Aby náboje nepraskly, probíhá proces žíhání, který zajistí kvalitu a pevnost materiálu. Nejen to, ale i řadu dalších zajímavých informací ze zákulisí přísně střežené výroby se dozvíte ve zmiňovaném videu z kampaně #VimeCoMame českého ministerstva obrany. Tak pěknou zábavu!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru