Menu

Co je nového?

Jaký smysl má kvalitní SEO pro vaše webové stránky?

Sdílení

Vaše webové stránky se zdají být dokonalé, ale návštěvnost není podle vašich představ? Zřejmě váš web potřebuje SEO, tak se pojďme podívat, o co se jedná.

reklama

Zajisté jste se jako uživatelé internetu či přímo jako majitelé webových stránek setkali se zkratkou SEO. A právě SEO je pro vaše www stránky natolik důležité, že jeho vliv přinese vašim stránkám úspěch formou viditelnosti ve vyhledávačích a zvýšené návštěvnosti. O tom, jaký smysl má SEO si popovídáme se zkušeným SEO konzultantem, který na trhu působí již řadu let.


Můžete klientům se zájmem o SEO pro jejich webové stránky blíže analyzovat co to vůbec znamená?

SEO jako zkratka pro Search Engine Optimization a znamená optimalizace webových stránek pro vyhledávače, zviditelnění webových stránek pro vyhledávače.

reklama

V praxi to vypadá tak, že procesem SEO se snažíme optimalizovat stránky tak, aby je uživatelé internetu snadno našli, a to dokonce na prvních příčkách takových vyhledávačů jako Google nebo Seznam. A tím, že jsou nalezitelné, viditelné, tak se logicky zvyšuje i jejich návštěvnost. A tohle umí SEO.

A jak podle vás jako zkušeného SEO specialisty kvalitní SEO probíhá?

Vyhledávače sbírají z vašich www stránek data, které následně zpracují. Pokud vaše stránky nejsou správně nastavené, mají chyby, obsah je duplicitní a podobně, tak takový web vyhledávače vyřadí a ten se stává neviditelným. A to je velký problém, když web je právě od toho, aby se dostal k cílovému uživateli a potencionálnímu zákazníkovi, nemyslíte? Takže SEO je tady od toho, aby zabránilo neviditelnosti a pomohlo se správným nastavením, odstraněním chyb atd.


SEO je hlavně proces individuální a nelze jej škatulkovat do nějakých výhodných balíčků. Co web, tak to jiný obsah, požadavky a cíle. Proto je důležité řešení na míru a od řešení na míru se odvíjí i samotná kvalita SEO. A hlavně SEO je proces rozsáhlého charakteru a každý krok má svůj důležitý význam.


A jak tedy vypadá SEO šité na míru?

Každý správný SEO konzultant musí nejdřív svého klienta vyslechnout, pochopit obsah jeho činnosti, www stránek, jeho požadavky a konkrétní cíle. Takže vše začíná podrobnou analýzou. Taková analýza odhalí nejen obsah a cíle, ale i veškeré nedostatky a chybná nastavení. Každé slabé místo webu má totiž za následek snížení pozice ve vyhledávačích a tím klesá i návštěvnost.

reklama

SEO

Potíže může způsobit i samotný obsah webu, nastavení klíčových slov, struktury webu a podobně. A právě SEO šité na míru veškeré chyby nejen odhalí, ale také opraví a správně vše nastaví. Dále vše probíhá podle individuálních potřeb a s webem se pracuje dlouhodobě, intenzivně a pravidelně a využívají se veškeré efektivní metody procesu SEO jako je například linbuilding, který tvoří podstatnou část SEO.


A co byste klientům doporučil na závěr?

Co bych jim doporučil? Aby hlavně nenechali svůj web lehnout ledem, nespoléhali se sami na sebe a vybrali si opravdu kvalitního SEO specialistu. Dnes není problém si zjistit reference a pořádně se specialistům podívat na zoubek. O SEO je potřebné zjistit si co nejvíce a pochopit co váš web potřebuje a podle toho vybírat i firmu, která to kvalitně provede. A správný SEO specialista se pozná také podle toho, že jej zajímáte, vaše činnost, představy i cíle. Jedině tak vám SEO připraví na míru.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru