Menu

Co je nového?

Škodovka představila elektrické SUV Enyaq! VELKÁ GALERIE

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Je to první čistě elektrické SUV mladoboleslavské automobilky. Dlouho očekávaná Škoda Enyaq iV je tu!

reklama

Nový Enyaq iV představuje další krok při realizaci strategie v oblasti elektromobility značky Škoda. Čistě elektrické SUV je první sériový vůz od Škodovky na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Enyaq v sobě spojuje pohon zadních kol nebo pohon všech kol, praktický dojezd až 510 kilometrů s velkorysým prostorem typickým pro vozy této značky.

Nové SUV také nabízí zcela nový koncept interiéru s volitelným designem místo klasických výbavových stupňů a také zcela novou strukturu modelové nabídky. Na český trh vstoupí Škoda Enyaq iV s cenou začínající na 1 059 900 Kč. Speciální novinkou je pak exkluzivní, limitovaná edice 1 895 vozů Enyaq iV Founders Edition, která v jubilejním roce připomíná úspěšnou 125letou historii společnosti, kterou dnes známe jako Škoda Auto.

reklama

Škoda Enyaq iV

„Představením vozu Enyaq iV vstupuje společnost Škoda Auto do nové éry. Je to první čistě elektrický vůz Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily. Díky dlouhému dojezdu, krátkým nabíjecím časům, snadnému ovládání a dostupným cenám nabízí vůz Simply Clever elektromobilitu,” říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Thomas Schäfer.


„Enyaq se bude vyrábět v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Bude se tak jednat o jediný závod v Evropě mimo Německo, kde se vyrábí vozy na bázi MEB. To dokládá skvělou technickou odbornost společnosti Škoda Auto. Děkuji celému týmu, který vůz Enyaq iV postavil. Jsem na tento tým pyšný. Je to skvělý vůz,“ dodává Schäfer.


Předobjednávat vozy Škoda Enyaq iV bude na českém trhu možné od 3. září. Cena základního modelu bude na českém trhu začínat na 1 059 900 Kč, k dispozici však budou také další varianty. Exkluzivní, bohatě vybavená limitovaná edice 1 895 vozů Founders Edition připomíná úspěšnou historii podniku a také jeho založení Václavem Laurinem a Václavem Klementem před 125 lety.

Vozy Enyaq iV z edice Founders Edition zdobí plaketa s pořadovým číslem na multifunkčním koženém volantu, kterou vyrábí český sklářský podnik Preciosa.

Začátek prodeje vozů Enyaq iV z exkluzivní edice Founders Edition je plánován na jaro 2021.


Škoda Enyaq iV

Novinkou je také Crystal Face, neobyčejná, osvětlená přední maska, která bude ve verzích Founders Edition a Enyaq RS iV součástí standardní výbavy. Na přání pak bude nabízena pro verze Enyaq 80 iV a Enyaq 80x iV.

Příď vozu Enyaq s křišťálovým vzhledem osvěcuje 130 LED diod. Jedná se o designový prvek, který se již objevil ve studii Škoda Vision iV.

Limitovaná série Founders Edition bude dostupná ve dvou variantách kombinace baterie a motoru a ve dvou barvách. Nabízí také 21″ kola z lehké slitiny, sportovní přední a zadní nárazník a interiér ecoSuite s ekologicky vyčiněnou kůží.


Škoda Enyaq iV

Enyaq nabízí zcela novou koncepci pohonu a využívá tak možnosti modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Jádrem této platformy je tzv. skateboardová architektura. Z důvodu úspory místa je baterie umístěna v podlaze. Díky dvěma různým kapacitám baterie, čtyřem výkonovým stupňům od 132 do 225 kW a pohonu zadních nebo všech kol tak plní všechny požadavky zákazníků a poskytne různé možnosti využití. Díky dojezdu až 510 kilometrů v režimu WLTP je Enyaq iV dokonalým společníkem pro každý den. Vůz zvládne táhnout přívěs o hmotnosti až 1 400 kg (8% stoupání), resp. 1 200 kg (12% stoupání).

reklama

K novým asistenčním systémům patří Asistovaná jízda 2.0 s rozšířenými funkcemi, Parkování na dálku a Trénované parkování.

Nové SUV má také emocionální, výrazný a dynamický vzhled. Toto SUV charakterizují vyvážené proporce a velkorysá nabídka vnitřního prostoru. Ačkoliv je Enyaq na délku o něco kratší než Octavia, nabízí podobně prostorný interiér jako Škoda Kodiaq.


Škoda Enyaq iV

Výraznou příď zdobí velká maska chladiče, dále na přání dodávaná osvětlená maska Crystal Face, která nabízí animovanou funkci Coming/Leaving Home, a Matrix-LED hlavní světlomety. LED zadní světla jsou vybavena dynamickými směrovými světly a také nabízí animovanou funkci Coming/Leaving Home.

reklama

Nové designy interiéru pak nahrazují klasické výbavové stupně. Každý design interiéru, navržený nejlepšími interiérovými designéry Škodovky, představuje elegantní, vkusně zařízený interiér s přírodními, trvale udržitelnými a recyklovatelnými materiály, který navozuje velmi příjemnou atmosféru.

Centrální obrazovka s úhlopříčkou 13″ je vůbec největší obrazovka použitá ve voze Škoda.

Enyaq je také vždy online a nabízí chytré možnosti konektivity. Pomocí aplikace Škoda Connect App je možné na dálku pohodlně ovládat dobíjení baterie nebo klimatizaci interiéru před plánovanou cestou. Tak jak se vám líbí?Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru