Menu

Co je nového?

Škoda Kamiq GT získala prestižní designovou cenu Red Dot

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Dvojnásobný úspěch při letošním udělování jedné z celosvětově neprestižnějších designových cen: Po modelu Škoda Octavia získala renomovanou cenu Red Dot za vynikající produktový design také Škoda Kamiq GT.

reklama

Toto městské SUV kupé, vyvinuté speciálně dle potřeb a požadavků čínského trhu, přesvědčilo mezinárodní odbornou porotu svým dynamickým designovým jazykem a moderním vzhledem.

Je to první Red Dot ocenění pro společnost SAIC Volkswagen Automotive, která ve společném podniku pro značky Volkswagen a Škoda vyvíjí a vyrábí vozy určené pro čínský trh.

Cena Red Dot, která je letos udělována už po pětašedesáté, patří spolu s další německou cenou IF a americkým oceněním IDEA k nejdůležitějším designovým cenám na světě. Škoda Kamiq GT je již 15. vozem značky Škoda, který od roku 2006 tuto cenu získal.

reklama


Exkluzivně v Číně nabízený model Kamiq GT je kupé verzí čínského modelu Škoda Kamiq. Dynamický vzhled se tu snoubí s velkorysou prostorností a praktickými detaily výbavy. SUV kupé je uzpůsobeno tak, aby vyhovovalo mladým, lifestylově orientovaným zákazníkům, kteří kladou důraz na potěšení z jízdy, každodenní využitelnost a emotivní design.


Přídi dominují ostře vykreslené linie a avantgadní designové prvky, jako je maska chladiče s výrazným vertikálním žebrováním nebo krystalické LED světlomety s LED světly pro denní svícení. Sebevědomý vzhled podtrhují velké horizontální nasávací otvory umístěné pod maskou a postranní ozdobné lišty ve tvaru písmene L.

Z profilu obzvlášť vynikne linie střechy, která kompaktnímu SUV kupé dodává dynamičtější vzhled. Plynulá line střechy se mírně svažuje dozadu a přechází v zadní spojler.

Elegantní ráz dodávají vozu chromované lišty podél linie oken a stříbrné střešní nosiče. Na zádi upoutají pozornost LED koncová světla s krystalickými strukturami, která nově interpretují pro značku typický tvar písmene C a nárazník se světelným pruhem táhnoucím se přes celou šíři vozu.Cena Red Dot je jednou z nejznámějších designérských soutěží na světě. Mezinárodní porota je složená z nezávislých odborníků – profesorů designu, odborných novinářů a výtvarníků. Ti každoročně hodnotí zhruba 6500 přihlášených produktů, přímo na místě, dle kritérií jako je stupeň inovace, formální kvalita, funkčnost, životnost a ekologie. V roce 2020 se cena Red Dot‚ která je na celém světě považována za pečeť kvalitního produktového designu, uděluje už po pětašedesáté.


Škoda Kamiq GT: kompaktní sportovní SUV kupé pro Čínu


Letos získal tuto renomovanou designovou cenu jak vůz Kamiq GT, tak i nový model Octavia čtvrté generace. Jde tak již v pořadí o čtrnáctý a patnáctý model značky Škoda, který získal tuto prestižní pečeť kvality. Prvním byla roce 2006 Škoda Octavia II Combi.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru