Menu

Co je nového?

Šok pro všechny snowboarďáky! Nejznámější značka vybavení Burton přišla o svého zakladatele

Sdílení
Foto: Twitter

Ve věku 65 let zemřel zakladatel společnosti Burton – Jake Burton Carpenter. Celosvětově známá značka na výrobu prken, oblečení a dalších doplňků to fanouškům oznámila na sociálních sítích.

reklama

Carpenterovi se stala osudnou rakovina varlat, kterou mu lékaři diagnostikovali už v roce 2011, ale tehdy se mu zákeřnou nemoc podařilo překonat. O čtyři roky později, v roce 2015, prodělal „otec snowboardingu“, jak mu mnozí přezdívali, vzácný syndrom, po kterém mu ochrnuly nervy.


Sympatický rodák z amerického státu New York všechny zdravotní komplikace překonal a hodnota jeho bohatství byla odhadována až na 150 milionů dolarů. Jenže na začátku listopadu poslal vedení svého vlastního podniku zdrcující email.

reklama

„Nebudete tomu věřit, ale moje rakovina se vrátila. Jsem připraven s ní bojovat,“ stálo v Burtonově zprávě. Bohužel, o pár týdnů později zákeřné nemoci podlehl obklopen v kruhu svých nejbližších.


O smutné zprávě informovala společnost Burton na svém twitterovém účtu. „S těžkým srdcem oznamujeme, že náš zakladatel Jake Burton Carpenter odešel v poklidu, obklopen těmi nejbližšími v důsledku rakoviny, která se mu vrátila. On byl duší snowboardingu, tím, kdo nám dal sport, který milujeme.“


Zpráva o jeho smrti zasáhla sportovce po celém světě. Emotivní status společně s fotografií mu věnoval například americký snowboardista Shaun White, který třikrát vyhrál olympiádu.„On je otcem snowboardingu, neuvěřitelný chlap a pro mě byla čest, že jsem ho mohl nazývat svým přítelem,“ stojí mimo jiné ve Whiteově obsáhlém statusu. Upřímnou soustrast vyjádřil na sociálních sítích mimo jiné také legendární cyklista Lance Armstrong nebo česká snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká.


Hvězda Juventusu v slzách! Do Ronaldovy rodiny se vrátila rakovina


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru