Menu

Co je nového?

Soukromý vrtulník? Nejen skvělý pomocník, ale i zdroj dobrodružství!

Sdílení
Foto: Bell, Shutterstock

Jedná-li o soukromé cestování, majitelé vlastního vrtulníku zjistili, že jim tento stroj nabízí všestranný a spolehlivý způsob, jak poznat svět. Obchodníkům a podnikatelům například rychle, bezpečně a v plném pohodlí umožňuje zúčastnit se důležitých obchodních jednání, pro dobrodruhy je vrtulník ideální pro pohodová dobrodružství daleko od davů. Ve Spojeného království je provozovatelé využívají například na rodinné nebo golfové výlety či rekreační lety.

reklama

Například mezi přední evropské piloty soukromého vrtulníku Bell 505, pro které se během nelehkého roku 2020 stroj stal neocenitelným pomocníkem, se řadí i Jules Mountain – specialista na dobrodružné cestování.

Jules, který si pronajímá Bell 505, na něm obvykle nalétá 100 až 200 hodin ročně a zmiňuje, že díky vrtulníku se mu život v mnohém výrazně usnadnil.

Většinou se jedná o lety na obchodní jednání v rámci Velké Británie a Evropy. „Pracovně mi to hodně pomohlo,“ vysvětluje Jules Mountain a pokračuje: „Pokud někam letím, nemusím řešit čas strávený na letišti, čekat na komerční spoj a riskovat ztrátu času kvůli zpoždění. Vrtulník mi svým způsobem rozšířil obzory a zmenšil svět. Navíc mi umožňuje pohodlně se dostat na čas tam, kde zrovna potřebuji být.“

reklama

Jedna z Julesových posledních cest s vrtulníkem Bell 505 byla o něco dobrodružnější než jeho průměrné poletování po Evropě. Aby se dostal domů, tak se neohrožený letec s ním rozhodl přeletěl Atlantik.

Loni v létě vzlétl Jules z výrobních závodů Bellu v kanadském Mirabel a do Velké Británie letěl přes Grónsko, Island, Faerské ostrovy a Guernsey. Jeho hrdinný let trval sedm dní. 

„Během cesty jsem se musel vypořádat s nepřízní počasí, jako jsou husté mlhy nad mořem. Tak daleko na severu je počasí hodně nevyzpytatelné. Teploty občas dosahovaly až -14 stupňů. Letět vrtulníkem 450 mil (cca 720 km) v kuse nad vodou je opravdu dlouhá cesta. Nicméně stroj po celou dobu fungoval fantasticky, nikdy nevynechal. Má obrovskou sílu a výkon. Upřímně řečeno, není nic lepšího než se z výšky 1000 stop (cca 300 m) dívat na svět pod sebou, setkat se s fascinujícími lidmi a zažít neuvěřitelné věci jako je přistání na ledovém krunýři,“ popisuje svou dobrodružnou cestu Mountain.


Jules Mountain a jeho soukromý vrtulník Bell 505

Dobrodruh Jules Mountain není rozhodně nějaké ořezávátko. Překonal rakovinu a na druhý pokus dobyl Mount Everest, poté co ho během prvního výstupu zasypala lavina. V současné době se věnuje sepisování svých dobrodružství, zejména o transatlantickém přeletu na stroji Bell 505, které brzy vyjdou knižně. Držíme tomuhle chlapíkovi rozhodně palce!

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru