Menu

Co je nového?

V čem v noci spíte? Nahota zlepšuje kvalitu spánku, zvyšuje sebevědomí a snižuje stres!

Sdílení
Foto: Styx, Pexels

Nedávná anketa odhalila, že až 40 % respondentů spí ve spodním prádle nebo nazí. Je ale nahota zdravější než spánek v pyžamu? Čtěte dál a dozvíte se to!

reklama

Podle aktuální ankety společnosti Trenýrkárna.cz spí 28 % respondentů ve spodním prádle a 13 % nazí. S nižším věkem se chuť spát bez pyžama zvyšuje. To potvrzuje i nedávný průzkum jedné americké společnosti vyrábějící matrace, podle kterého je mezi mileniály až 65 % těch, kteří spí rádi v rouše Evině či Adamově.

Spát nazí je podle dotazovaných pohodlnější a přirozenější, navíc zvyšuje šance na noční romantiku. 

Nahota zvyšuje kvalitu spánku

Podle odborníků noční nahota nebo polonahota zvyšuje sebevědomí a snižuje stres. Spánek bez pyžama má ale především vliv na jeho kvalitu. Zahalením těla se totiž zvyšuje tělesná teplota, takže se v oblečení může zbytečně přehřívat, co způsobuje i častější probouzení během noci a mělčí spánek.

reklama

Nahota je podle odborníků během spánku nejlepší

Nahota naopak podle vědců pomáhá s nastavením ideální teploty. Což je také jeden z důvodů, proč by měl být takový spánek kvalitnější, hlubší a delší. Samozřejmě je důležité přihlédnout i k dalším faktorům, které mají vliv na kvalitu spánku jako je matrace, postel nebo světlo a teplota v místnosti.


Není noční košile jako pyžamo

Podle ankety společnosti Trenýrkárna.cz ale na noc stále volí pyžamo nebo noční košili více než 60 % respondentů. Na kvalitu spánku pak zde mají zásadní vliv i zvolené látky v nichž nejen spíme, ale které si na spaní vybíráme.


Styl, jakým s partnerkou usínáte, napoví hodně o vašem vztahu


„Nejpohodlnějšími materiály jsou len, bavlna a hedvábí, ty se hodí jak na povlečení, tak na spodní prádlo nebo lehké noční košilky či trička,“ říká Adam Rožánek, zástupce značky Styx, která vyrábí spodní prádlo. Tak co, změníte na základě těchto dat svoje noční návyky, nebo zkrátka nedáte na teplé pyžamo po dědovi dopustit?

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru