Menu

Co je nového?

Po roční pauze se bude opět konat TEDxPrague! Téma zůstává „neviditelné”

Sdílení

Podzim a TEDxPrague patří neodmyslitelně k sobě. Loňský rok tuto tradici přerušila celosvětová pandemie koronaviru, letos se ale TEDxPrague vrací v plné síle. Tématem letošního „pocovidového” ročníku zůstává vše „Neviditelné”.

reklama

TEDxPrague se letos uskuteční po roční pauze v sobotu 6. listopadu od dopoledních hodin v prostorách Pražské křižovatky (kostel sv. Anny na Starém Městě). Téma zůstává stejné z předchozího ročníku, který se nakonec kvůli pandemii koronaviru a s ní spojenými protiepidemickými opatřeními nekonal. „Jedná se o problémy, které nejsou na první pohled viditelné, ale nejsou o nic méně závažné,” popisuje myšlenku tématu „Neviditelné” vedoucí programového týmu TEDxPrague Petra Šebová a dodává, že některá témata často lidé ani vidět nechtějí.

„Někdy se ale může jednat i o věci, které jsou tak malé, že ani nejsou vidět, jindy jde o lidi, kteří stojí v pozadí velkých projektů – nikdo je nezná, přesto jsou ale velmi důležití,” nastiňuje možné okruhy letošních talků Petra Šebová.

Návštěvníci se tak letos mohou těšit na zajímavé osobnosti, které stojí za obrovskými úspěchy a významnými projekty, i když jste jejich tváře možná nikdy neviděli.

reklama

TEDxPrague

Výběr řečnic a řečníků bude stejně jako v minulých letech stát za to, a to navzdory tomu, že organizátoři měli letos na přípravu méně času než obvykle:

„Po loňské zkušenosti jsme s rozhodnutím o konání akce čekali co možná nejdéle. Jsem ale opravdu rád, že jsme se nakonec rozhodli do toho jít a věřím, že i přes šibeniční termín pro organizační tým bude letošní TEDxPrague stát jako vždycky za to,” říká náčelník TEDxPrague Jiří Vodička.

Vstupenky na TEDxPrague 2021 s tématem „Neviditelné“ bude možné zakoupit od 4. října prostřednictvím GoOut, kapacita akce je omezená na 300 návštěvníků. Během akce bude pro všechny návštěvníky povinné dodržovat aktuální platná protiepidemická opatření.


TEDx je nezisková iniciativa, jejímž centrem jsou “myšlenky hodné šíření” – sdílení podnětných nápadů a příběhů. TEDxPrague vznikl v roce 2009 inspirován TED a pod jeho licencí. Díky tomu je součástí celosvětového hnutí TEDx.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru