Menu

Co je nového?

Tipy na výlet: Vyrazte k našim severním sousedům do Německa

Sdílení

Máte již Českou republiku procestovanou a chcete objevit něco nového? Například z Prahy jste u našich severních sousedů rychleji než na Moravě. Přinášíme vám několik zajímavých tipů!

reklama

Aquapark Tropical Island

Aquapark Tropical Island

Zajeďte se ohřát a užít si vodní radovánky i během zimy. Mezi Drážďany a Berlínem se nachází tropický ostrov. Ne tak úplně ostrov jako moderní zábavní park, ve kterém si budete připadat jako na dovolené v tropickém ráji. Krásné teplé počasí po celý rok si můžete užít v malém městečku Krausnick, kde kromě ohromného vodního parku naleznete i největší saunový svět v Evropě.


Drážďany

Drážďany

Drážďany jsou historie, atrakce, ale i mnohé další zajímavosti, které můžete prozkoumat. Vybrat jen některou z nich, které byste mohli věnovat svůj celodenní výlet, nebude vůbec jednoduché.

reklama

Navštívit můžete zámecký komplex Zwinger se světoznámými muzei a proslulou galerií, netradiční Německé muzeum hygieny nebo třeba zdejší zoologickou zahradu, která se věnuje asijské fauně.

K té je to z Prahy po dálnici pouhých 150 km. Parkování přímo naproti vchodu stojí 1 € na tři hodiny nebo 3 € na celý den. Zoo lze nicméně v klidu projít za tři hodiny, takže klidně zvolte kratší variantu. Vstupenku do zoo pořídíte za 12 € pro dospělého a za 4 € pro dítě.


Wallhalla

Asi deset kilometrů východně od Řezna se u malého města Donaustauf vypíná v kopci nad Dunajem unikátní stavba. Památník Walhalla je honosná klasicistní budova, kterou dal v letech 1830-1842 postavit král Ludvík I. Bavorský podle plánů architekta Leo von Klenze jako památník významných osobností. Uvnitř památníku je 1234 soch umělců, vojáků a dalších slavných osobností. To jste nevěděli, že?


Stezka korunami stromů v Bavorsku

Stezka korunami stromu v Bavorsku

Bavorský les láká všechny návštěvníky na úžasný zážitek v nádherné přírodě. Poblíž městečka Neuschönau máte možnost procházet se mezi korunami stromů ve výši až 25 metrů nad zemí. Na konci 780 metrů dlouhé dřevěné visuté stezky pak můžete půl kilometru stoupat na 44 metrů vysokou vyhlídku, zvanou bavorská Eiffelovka, z níž uvidíte nejen na německou stranu Bavorského lesa, ale i na Luzný, jednu z nejhezčích šumavských hor.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru