Menu

Co je nového?

V suchu a teple za každé situace. I na lyžích

Sdílení
Foto: Pexels, Pixabay

Ať chceme nebo ne, léto nám už zamávalo na pozdrav a pomalu se blíží zima. ZIMA! To je to období, ze kterého jsou paf zejména lyžaři a upřímně se na něj těší všichni milovníci zimních sportů. Stejně tak, jako jste před letní dovolenou kontrolovali, zda jste náhodou nezhubli a neměli byste si tím pádem přece jen koupit ty nové plavky, je potřeba i před začátkem zimní sportovní sezóny udělat prezenčku vašich lyžařských potřeb.

reklama

Máte vše, co budete k lyžování potřebovat? Neměli byste si už konečně pořídit nové přezkáče, když jste se s nimi loni tolik natrápili? Dost možná máte vybranou špatnou velikost nebo nevhodně širokou botu, která vás po celodenním řádění na svahu přivádí k šílenství. Záleží jen na vás, zda tomu utrpení konečně učiníte přítrž a vyberete si pořádné lyžařské boty, nebo budete další sezónu trpět jako zvíře pokaždé, když se vydáte na sjezdovku. Co byste ale neměli podcenit, obzvlášť, pokud jste lyžařským nadšencem, je sucho.


Lyžařské vybavení

Sucho nade vše

Sami určitě dobře víte, jak nepříjemné je soukat se do vlhké boty, která po minulém lyžování nestihla řádně vyschnout. Jednou se svět nezboří, ale pokud se to opakuje, bota moc nevoní, že? A víte, čím to je? Ve vlhkém prostředí se velmi dobře daří nejrůznějším breberkám, jako jsou plísně a bakterie. Jednoduchým způsobem, jak s nimi zatočit, je pořídit si vysoušeč obuvi.

reklama

Je to docela malý, nenápadný a tichý pomocník. Nejúčinněji vysoušejí modely s výkonným fukarem a 2 samostatnými rameny. Do každé boty strčíte jedno a zapnete. Ventilátor vhání teplý vzduch do lyžařských bot a za krátkou dobu z nich odstraní veškerou vlhkost.

Délka ramen fukarů je nastavitelná, díky tomu lze vysoušeč použít nejen do lyžáků, ale také na vysušení klasické obuvi nebo promočených rukavic. Díky vysoké efektivitě hravě usušíte veškeré mokré vybavení během pár hodin a s jedním fukarem tak vystačíte i pro několik členů rodiny. Už samotné odstranění vlhkosti ztíží bakteriím a plísním množení. Některé modely vysoušečů produkují navíc i UV záření, které si s bakteriemi i plísněmi hravě poradí. Upgradujte pro letošní zimní sezónu vaše vybavení a pořiďte si vysoušeč bot a rukavic.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru