Menu

Co je nového?

Kupujete víno po internetu? Online vinotéka může mít nečekané výhody

Sdílení
Foto: Shutterstock

Pohodlí, rychlost a možnost z klidu domova sehnat i vína ke speciálním příležitostem či archivní ročníky. To jsou největší výhody nákupu vína online. Abyste se ve virtuální vinotéce cítili jako doma a mohli si být jisti svým výběrem i kvalitou obchodu, potřebujete znát několik zásad a výhod výběru vína po internetu. Tady jsou!

reklama

Ať už sháníte víno k vánočnímu menu, jako dárek dědečkovi k narozeninám nebo speciální ročník pro partnera či partnerku k výročí, než začnete nakupovat, udělejte si průzkum. Na internetu najdete nepřeberné množství e-shopů českých i zahraničních producentů a prodejců vína. Zastavte se u těch, které jsou dobře hodnoceny zákazníky prostřednictvím Google nebo srovnávačů, jako je Heureka.cz nebo Zbozi.cz. Zajímejte se o prokazatelnou historii a kvalitu sortimentu doloženou certifikáty.


Výhody nákupu vína online:

1. Větší výběr na jednom místě

Virtuální vinotéka je ideální volbou pro shánění hůře dostupných vín, online seženete i archivní ročníky, vína dle roku narození a podobně. Můžete během chvilky koupit víno, které jste ochutnali na zahraniční dovolené, nebo podpořit lokálního vinaře ze sousedství.

reklama

2. Snadná orientace

Vyberete-li kvalitní e-shop, usnadní vám orientaci v nepřeberném množství vín, najdete tam podrobné popisy, které vám zprostředkují virtuální “ochutnávku”, reference zákazníků a třeba i blog, kde si své znalosti o víně budete moci pravidelně rozšiřovat.

Zatímco v kamenném obchodě vás limituje při výběru vaše vlastní znalost či znalost prodávajícího, která je vždy omezená, na internetu je vám k dispozici velké množství recenzí a hodnocení. 

3. Dostupnost archivních ročníků

„Archivní víno je originálním dárkem pro nejrůznější příležitosti. Víno z archivu se obvykle pořizuje jako dárek k narozeninám, svatebnímu nebo pracovnímu výročí. Naši zákazníci ho nejčastěji vybírají jako dárek k padesátinám nebo čtyřicetinám, hodí se také jako poděkování kolegovi za odpracované roky – například 12leté víno za 12 let ve firmě. Na našem webu nabízíme spoustu inspirace a rad, jak vybírat víno jako dárek a poradíme i telefonicky,” říká sommeliér a zakladatel online vinotéky Vinozarchivu.cz Jan Pánek.


Online seženete i archivní vína

4. Střední cenová kategorie

Hledáte-li levnější vína, online nákup se vám po přičtení ceny za dopravu nevyplatí. Virtuální nákup vína proto dává smysl od střední cenové kategorie výše.


5. Doprava a doručitelnost kamkoliv

Víno můžete nechat rovnou doručit obdarovanému a spolehnout se, že i ze zahraničních e-shopů bude doručeno během několika pracovních dní.


6. Garance vrácení peněz

Ze zákona je možné výrobek zakoupený na internetu vrátit do 14 dní od jeho převzetí, a to bez udání důvodu. Víno ovšem nesmí být vypité 🙂


One comment

  • Milan

    22. 5. 2021 - 22:05

    A hlavně online seženete kvalitní vína, za třetinovou nebo poloviční cenu než nabízí restaurace. Už se mi stalo mockrát, že víno za které chtěli v restauraci 800,- jsem našel v online supermarketu nebo e-shopu za tři stovky. No jo, holt žijeme v ČR 😀

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru