Menu

Co je nového?

Vrtulník Bell 525 provedl první let s udržitelným leteckým palivem

Sdílení

Společnost Bell oznámila, že letos v létě dokončil vrtulník Bell 525 Relentless svůj první let s udržitelným leteckým palivem (SAF). Společnost zakomponovala SAF do své výcvikové a předváděcí flotily v březnu 2021.

reklama

„Bell 525 v průběhu letových zkoušek i nadále vykazuje nebývalý výkon,“ říká Doug May viceprezident společnosti Flight, Bell. „Zavedení udržitelného leteckého paliva ve vrtulníku dále posiluje jeho pozici stroje 21. století, který je schopen do leteckého průmyslu i našim budoucím zákazníkům přinést udržitelnější postupy,“ dodává.


Bell odebírá palivo SAF od společnosti Avfuel Corp a je také jejím prvním zákazníkem, který palivo SAF využil k letu vrtulníkem.

reklama

Biopalivo Neste MY SAF je vyrobeno z obnovitolelných a udržitelných zbytkových a odpadních materiálů. Smíšením SAF s běžným palivem očekává společnost Avfuel výrazné snížení emisí uhlíku. 

Zavedení SAF společností Bell podporuje cíl iniciativy Textron Achieve 2025 Sustainable Footprint, která se zasazuje mimo jiné o snížení emisí skleníkových plynů o 20 % v rámci celé společnosti.


Bell 525 podnikl první let s udržitelným palivem SAF

„Naším cílem je nastavit ekologický standard pro letecký průmysl a vydláždit tak cestu zelené budoucnosti minimalizací naší uhlíkové stopy,“ vysvětluje Michael Thacker, viceprezident v oblasti inovací a obchodu, Bell. „Tento let byl důležitým milníkem v naší cestě za udržitelností a těšíme se, že v budoucnu zavedeme další kroky k snižování emisí uhlíku.“


Tým, který pracuje na stroji Bell 525, v současné době spolupracuje s úřadem FAA (Federal Aviation Administration) na letových zkouškách TIA (Type Inspection Authorization) a souběžně předkládá FAA certifikační artefakty. Stroj Bell 525 je určen pro mise na dlouhé vzdálenosti, včetně misí týkajích se ropného a plynového průmyslu, a nabízí výrazné snížení spotřeby paliva ve srovnání s jinými velkými dvoumotorovými vrtulníky, které se pro operace na moři bežně používají. Společnost Bell bude i nadále pro zkušební lety stroje Bell 525 využívat palivo SAF, pokud to jeho dostupnost a harmonogramy letových zkoušek umožní.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru