Menu

Co je nového?

Z historie kriminalistiky: Tohle jsou tři nejznámější únosy žen!

Sdílení
Text: Tomáš Lipták, Foto: Depositphotos, Youtube

Možná už nejsme v pravěku, ale únosy žen se pořád dějí a zdá se, že se s tím nedá nic dělat. Únosci jsou často sexuálními delikventy, traumatizovanými osobami nebo zamindrákovanými muži, kteří by si normálně sex nezajistili, i kdyby se postavili na hlavu a ze zadku jim létaly peníze.

reklama

Případ Natasha Kampush

Natashe Kampush bylo jen 10 let, když byla dne 3. března 1998 unesena Wolfgangem Priklopilem. Únos se udál v Rakousku, Natasha byla držena v malé místnosti pod garáží až do 23. srpna 2006, kdy se jí povedlo utéct svému vězniteli. Poté, co Natasha utekla a zavolala o pomoc, jejímu vězniteli se povedlo utéct a spáchat sebevraždu skokem pod vlak.


Kauza Fritzl (Kauza Amstetten)

Elizabeth Fritzl bylo 18 let, když ji její otec uvěznil ve sklepě, do kterého jí nalákal pod záminkou pomoci s nějakou opravou, na to ji omráčil chemikáliemi a zamkl. Své ženě dal nadiktovaný dopis o tom, jak dcera odešla do náboženské sekty. Josef Fritzl měl se svojí ženou sedm dětí (dva syny a pět dcer) a se svojí dcerou jich měl dalších sedm. Jedno z Elizabethiných dětí zemřelo, o tři se Fritzl staral s manželkou a další tři děti žily ve sklepě se svojí matkou. Své ženě řekl, že děti jim nechala jejich dcera před dveřmi.

reklama

Svoji dceru věznil od 28. srpna 1984 do 26. dubna 2008, kdy byla Elizabeth se svými dětmi vzata do péče.
16. března 2009 začal soudní proces, na jehož konci byl Josef Fritzl odsouzen na doživotí.


Případ tří unesených žen v Clevelandu, Ohio

Tyto ženy se jmenují Amanda Berryová, Gina DeJesusová a Michelle Knightová. Berryová zmizela před svými sedmnáctými narozeninami v dubnu 2003, DeJesusová zmizela asi o rok později ve svých 14 letech a Knightová byla pohřešována od roku 2002 ve svých 18 letech.

Amanda Berryová utekla 7. května 2013, se svojí šestiletou dcerou, kterou měla se svým věznitelem.

Matka Berryové zemřela v roce 2006 na infarkt, rodinná přítelkyně Dona Brady na to řekla: „Odešla se zlomeným srdcem.“ Údajným pachatelem je Ariel Castro, muž, v jehož domě byly ženy vězněny a se kterým Amanda zplodila své dítě.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru