Menu

Co je nového?

Zběsilá jízda za Bohem se chýlí ke konci! Čtvrtá řada seriálu Preacher je tu

Sdílení

Doposud nejlépe hodnocená třetí řada seriálu Preacher zanechala u diváků opět rozporuplné pocity. Hlavní herecká trojice vám již dokázala, že jakmile si začnete domýšlet dějovou linku příběhu, stane se něco, co vás vyvede z omylu. Ačkoliv se příběh čtvrtou řadou blíží ke konci, jeho závěr se dá popsat jako božská hra vesmírných živlů, která je opět plná černého humoru a krvavých bojových scén.

reklama

Pro ty, kdo snad s Preacherem ještě neměli čest, je tu rychlá rekapitulace. Jesse Custer je kazatel z amerického města Annville, do nějž vstoupila nadpozemsky silná bytost Genesis, syn anděla a démona, která mu umožňuje mluvit hlasem božím. Po boku irského upíra Cassidyho a bývalé přítelkyně Tulip se s touto schopností vydává na divoký hon za Bohem, kterého chce Jesse vyzpovídat z utrpení, kterého se dopustil. Jak se vůbec stalo, že se kazatel přátelí s upírem? Nebojte, při sledování Preachera budete mít daleko více a větších otazníků.


Nerozluční parťáci

Herečka Ruth Negga, která ztvárnila nebojácnou zločinku a Jesseho pravou lásku, Tulip O’Hare, stála po boku Dominica Coopera i v osobním životě. Dokonce se magazínu The Edit svěřila, že si díky Dominicovi nepřipadala na natáčení osamělá. V té době si nedokázala představit, jak by vlastně mohl fungovat vztah mezi hercem, který za prací dost často cestuje a mezi někým, kdo má stabilní zaměstnání. Znenadání se však tento dokonalý pár po osmiletém vztahu rozešel a dodnes nikdo přesně neví proč. Zůstali však velmi dobrými přáteli, což je ostatně vidět i za kamerou.

reklama


Jdeme do finále

Nebeská proroctví, pekelné žaláře a kompletní jaderná válka, to je prostředí, ve kterém Jesse, Tulip a Cassidy nastoupí krvavou cestu ke Všemocnému. Preacher bruslí na tenkém ledě religiózní tématiky a provokuje. Což může na některé věřící televizní diváky působit kontroverzně.

V seriálu není Bůh ultimátním obrazem dobra. Naopak. Samotný Jesse ho hledá, aby si s ním vyřídil účty, a přitom sám rozhodně není vzorným hrdinou – chlastá a láme kosti nepřátelům.

Zdali včas dojdou k Bohu, nebo je všechno to krveprolití součástí plánu, to brzy vyjde najevo. Nenechte si ujít premiéru už 20. února ve 22:00 hod. na televizní stanici AMC.


Zapomeňte na Game of Thrones! Tohle je 10 nejlepších seriálů současnosti


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru