Menu

Co je nového?

Zapomeňte na Game of Thrones! Tohle je 10 nejlepších seriálů současnosti

Sdílení
Foto: HBO, Netflix

Připravili jsme si pro vás 10 skvělých seriálů současnosti, které se vrací i v roce 2019, a které jsou podle nás kvalitativně výš než Game of Thrones. Nejde o žádný útok na oblíbený fantasy seriál, tak to tak ani neberte. Spíše doporučujeme dnes již známé seriály a doufáme, že si k nim najde cestu více nových fanoušků. Na závěr už jen upozorňujeme, že jde o seznam, nikoli žebříček.

reklama

1. Better Call Saul

Prequelový spin-off k Breaking Bad se v našich očích řadí na stejnou kvalitativní laťku jako jeho starší bratr. Do konce zřejmě nezbývají více než dvě série a pokud to tvůrci opravdu vyšperkují, Saul může Heisenberga nakonec i překonat. Ve své podstatě jde o dramatické krimi s prvky komedie a pár akčními složkami.

Dočkáte se skvělých hereckých výkonů, úžasné práce s kamerou, konzistentně kvalitního scénáře a spousty překvapivých momentů.

Seriál doporučujeme všem těm, kteří mají rádi pomalejší rozběh, vyšperkované dialogy a budování charakterů postav, jakož i všem fanouškům Breaking Bad.

reklama

2. BoJack Horseman

BoJack představil svět, ve kterém lidé a personifikované zvířata žijí bok po boku. Hlavní postavou je bývalá hollywoodská hvězda kůň BoJack. V současnosti o něj už nikdo nezakopne a on své problémy a deprese utápí v alkoholu. BoJack není dobrý člověk (nebo lépe řečeno kůň) a přesto, v jakém prostředí vyrůstal a co všechno mu život způsobil, i on se mohl stát někým lepším.

Seriál zachycuje skutečné lidské problémy, nepříjemné životní události a pohrává si s motivy naděje, deprese, lásky, přátelství a smutku.

Prezentuje život tak, jak jej známe a vnímáme kolem nás. Po skončení řady epizod budete civět na monitor a přemýšlet, co se právě stalo. Není to však jen o dramatických momentech. BoJack dokáže pobavit každého diváka, a to nejen svým černým, ale i originálním a situačním humorem. Doporučujeme všemi deseti.


3. Castlevania

Upíři, příšery, Dracula, čarodějové, zlomyslná církev, snadno ovlivnitelní lidé plní nenávisti a do toho jistý Trevor Belmont, poslední svého rodu. Zabiják upírů a nestvůr, ochránce lidstva odsouzený k zániku. Na nečekaném místě a s nečekanými pomocníky objeví novou motivaci do života. Postaví se Draculovi, nezapomene při tom hláškovat a odsekávat hlavy upírům.

reklama

Nejlepší filmy roku 2018: Hollywood na scestí, nejzajímavější film neměl jít vůbec do kin!


Castlevania má za sebou na Netflixu dvě série, které dohromady oplývají 12 epizodami plnými humoru, hlášek, výtečně animované akce, krve, příšer a skvělých momentů. Jde o prvotřídní zábavu ve svěže působícím prostředí se sympatickými postavami, které si okamžitě zamilujete. Nakonec, pokud po 2 epizodách seriálu nepřijdete na chuť, můžete to vzdát. Spíše vám však garantujeme, že tou dobou už budete na budoucí události seriálu namotáni.


4. Rick & Morty

Sázka na jistotu a pravděpodobně nejoblíbenější animovaný seriál současnosti. Titul toho nejlepšího v redakci stále držíme pro BoJacka, ale tyto dva počiny si mezi sebou mohou konkurovat jen těžko. Rick & Morty je totiž nekonečnou studnou sci-fi nápadů se šíleným humorem, který vás dostane v každé epizodě.

Originální postavy a jejich dobrodružství napříč celým vesmírem, vtipné dialogy a nezapomenutelné hlášky, to všechno je seriál Rick & Morty.

Tento rok se dočkáme nové série a my jsme zvědaví, jestli to více než dvouleté čekání (první epizoda dorazí v listopadu) bude stát za to.


5. Mr. Robot

Role Elliota Andersona proslavila Ramiho Maleka. Ten od té doby ušel kus cesty, přičemž už získal i svého prvního Oscara (za Bohemian Rhapsody). Zanedlouho ho uvidíme v nové bondovce v pravděpodobně záporné roli. Zároveň však bude muset dokončit svou pouť hackera, který obrátil celý svět naruby.

reklama

10 filmových děl, která změní váš názor na kinematografiiPoslední série Mr. Robot dorazí už letos a bude mít údajně 12 epizod. Mr. Robot je plný očekávaných i neočekávaných zvratů, skvěle napsaných a zahraných postav, přičemž se sem tam i pobavíte. Excelentně napsaný příběh vás častokrát nechá v naprosté tmě a potěší vás i nesmírně napínavé scény. Někteří mohou nadávat na příliš očekávané zvraty, ale spíše jde o to, jak je tvůrci exekvovali.


6. Stranger Things

Jde o další pecku od Netflixu. V seriálu Stranger Things se seznámíte s dětmi v začínající pubertě. Pokud patříte mezi ty, kterým se vztah k filmu formoval během osmdesátých let, měli byste vědět, že seriál Stranger Things vás naprosto dostane a ukradne vám pár hodin života.

reklama

Odtrhnout se od něj je téměř nemožné a  všechno, co jste si plánovali, nejspíš odsunete, jen abyste zjistili, jak to všechno dopadne.

Strhující, tajemný, pořádně napínavý, místy správně odlehčený a jindy až drásavě bolestný příběh z dob, kdy vypravěči byli králi šoubyznysu a nesloužili speciálním efektům, ale efekty jim. Dojemně nostalgické v detailech, ale zcela současné a napínavé jako celek.


Ikea má novinku! Zařiďte si pokoj jako ze Simpsonových, Přátel nebo Stranger ThingsTřetí série by měla být tou předposlední. Bratři Dufferové již dříve pro web Vulture řekli, že mají naplánovány jen čtyři série, které mají mít uzavřený konec. „Chci, aby to mělo definitivní finále. Přirozeně také chcete skončit, když jste na vrcholu,“ okomentoval rozhodnutí Matt Duffer.


7. Black Mirror

Nová třídílná série s pořadovým číslem 5 je už konečně venku. V ní se mimo jiné představí i Anthony Mackie či Miley Cyrus. Black Mirror bychom snad neměli nikomu vysvětlovat.

Jde o sociálně-politickou kritiku a zčásti filozofické vyobrazení současné doby. Vykresluje blízkou budoucnost a nebezpečí, jakož i výhody dnešních a futuristických technologií.

To vše v originálních prostředích a úžasných nápadech nejen co se týče postav. Přítomny jsou i nečekané zvraty či skvěle napsané konce.


Všechno je to v závěru o poselství a úrovni originality, s jakou tvůrci dokázali světu ukázat jejich odkaz. O každý díl se stará jiný režisér a je to cítit. Doporučujeme sledovat ve dvojici a následně se o jednotlivých epizodách bavit. Možná budete překvapeni, jak odlišný názor a vnímání mnoha věcí ve vašem životě má vaše partnerka či kamarád.


8. True Detective

Geniální první série, docela dobrá druhá, no a vynikající třetí série. Někomu možná nesedl ten konec, my jsme s ním však nadmíru spokojeni. Nic Pizzolatto si vzal kritiku k srdci a napsal příběh soustředěný na několik postav, se kterými jsme prožívali celkem běžný, i když určitě smutný životní příběh. Právě postavy, skvělé režijní dovednosti a vynikající scénář se ale postaraly o to, že jsme žrali každou další epizodu a byli jsme zvědaví, jak to celé skončí.


První a třetí série pracuje s více časovými pásmy, které (velmi přehledně) skáčou nahoru dolů a přidávají do kriminálního případu další skutečnosti. Společně se skvělými detektivy odhalujeme stále nové a nové nesrovnalosti, které možná vyústí v docela prosté závěry.


Tvůrce seriálu Simpsonovi promluvil: Bude další film o žluté rodince?


Vždy je tu však přítomna silná myšlenka a důležitá je hlavně exekuce. Užijete si spoustu napětí, sem tam i skvěle natočenou akci a geniální práci s postavami a dialogy. Jde o antologický seriál, takže série na sebe nenavazují. Klidně tedy můžete tu druhou vypustit (i když vůbec není špatná, avšak oproti první a třetí výrazně slabší) a užít si špičkovou seriálovou práci.


9. Peaky Blinders

Po čtyřech sériích této vynikající gangsterky se sympatickými členy rodiny Shelbyových se už v redakci nemůžeme dočkat nových částí. Birmingham na počátku 20. století vám ukáže drsné prostředí staré Anglie, ve kterém není nouze o pěstní souboje, přestřelky či dramatické vývoje vztahů mezi postavami.


Jaké byly gangy v Birminghamu? Seriáloví Peaky Blinders se od těch skutečných pořádně liší


Kromě talentovaných herců, jakými jsou Cillian Murphy (postava Thomase Shelbyho) či Paul Anderson (Arthur Shelby) budete mít tu čest vidět herecké kreace populárního Toma Hardyho (Alfie Solomons), Adriena Brodyho (Luca Changretta) nebo Sama Neilla (inspektor Campbell). Romské, židovské či italské gangy v seriálu Peaky Blinders mezi sebou vedou nelítostné války, kterým byste určitě měli dát šanci.


10. Černobyl

Jaderná havárie v Černobylu z roku 1986 se do historie lidstva zapsala černými písmeny a tvůrci HBO nám ihned po méně úspěšném finále Game of Thrones přinášejí náplast v podobě fantastického seriálu Černobyl. V něm budete moci během pěti částí sledovat detailní průběh události, od snahy o utajení nejhorších následků, přes krvavé oběti této katastrofy, až po odklízení radioaktivního odpadu.


Rusko hodlá překrucovat pravdu: Seriál Černobyl se prý snaží zničit jejich pověst jaderné velmoci


Dramatická minisérie Černobyl zasáhla diváky po celém světě natolik, že se jí na známém portálu IMDb podařilo během několika týdnů vyšplhat na pozici nejlépe hodnoceného seriálu, čímž Černobyl překonal například kultovní Breaking Bad.


A jaký je váš nejoblíbenější seriál? Podělte se o váš tip v komentářích!

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru