Menu

Co je nového?

Data hovoří jasně! Ženy jsou za volantem opatrnější než muži

Sdílení
Foto: Pexels

Že jsou ženy špatnými řidičkami, je mýtus, který se v naší kultuře drží velmi dlouho. A tak se portál Insurethebox.com rozhodl prověřit, co je na tom pravdy. Porovnali data z amerických pojišťoven, aby zjistili, kdo je za volantem opatrnější a má menší nehodovost, jestli ženy, nebo muži. A ženy vyšly jako vítězky!

reklama

Podle analýzy, která probíhala od ledna 2017 do prosince 2018, muži porušují rychlostní limit mnohem častěji než ženy. A to až o 46 %. „Při překročení rychlosti zvyšují řidiči riziko nehody. Ve vysoké rychlosti reagují pomaleji a hazardují, což je běžné spíše u mužů než u žen,“ tvrdí Naomi Little z Insurethebox.com. Dodala, že překročení povolené rychlosti je nejčastějším důvodem dopravních nehod.


Ženy za volantem jsou opatrnější než muži
Za volantem jim to bezesporu sluší. A teď nám ještě říkají, že lépe řídí. Ach jo.

Podle průzkumu jsou ženy také opatrnější při jízdě v noci, kdy hrozí mnohem větší riziko. Jednoduše se jízdě v noci vyhýbají. Muži řídí mezi půlnocí a pátou hodinou ranní o 28 % častěji než ženy. V tomto časovém období také dochází k největšímu počtu nehod.

reklama

„Nezáleží na tom, kdo řídí. Řidiči jsou povinni dbát na to, aby každá jejich cesta byla především bezpečná,“ dodala Little s tím, že toto pravidlo skutečně dodržují ženy lépe než muži.

Až se tedy budete na parkovišti kolegyni příště smát, jak příšerně zaparkovala, zamyslete se nad tím, kolikrát jste na cestě do práce porušili rychlostní limit. I když moc dobře víme, kdo je ve skutečnosti lepší řidič, že ano?


Automat nebo manuál? Vyberte si, co je pro vás lepší


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru