Menu

Co je nového?

5 nejdivnějších českých filmů, které byste ale měli vidět

Sdílení
Foto: Youtube

Česká kinematografie vyplodila už spoustu divnofilmů a trapných komedií (zdravíme pana Trošku), některé z nich jsou ale tak moc divné, až jsou prostě geniální. Pojďte se s námi mrknout na 5 z nich, které prostě nemůžete vynechat. Víkendový filmový maraton volá!

reklama

Mandragora (1997)Všechno co jste chtěli vědět o chlapecké prostituci na Hlaváku a báli jste se zeptat. Tak by se v jedné větě dal shrnout film Mandragora. Špatná režie, ještě horší herecké výkony…nic z toho ale nemůže pokazit tu neuvěřitelnou dávku emocí, která z tohohle díla doslova stříká. Scénář, který psal sám život, ovšem hodně drsnej život. Scénu z natáčení pornofilmu u pasáka “Krysy” už nikdy nedostanete z hlavy, kultovní hláška: “Tak hoňte, hoňte. Máte na to 10 sekund!” se vám vryje hluboko pod kůži.

Choking Hazard (2004)Jeden z prvních komediálních hororů u nás, protkaný hereckými hvězdami, který ale už od začátku dává tušit, že nás velká intelektuální záležitost nečeká. Nejdřív si říkáte, jestli máte tuhle sra*ku za potřebí, pak ale zjistíte, že se nemůžete přestat smát, ten film je tak strašně debilní, že vás nějakým zvráceným způsobem neuvěřitelně baví. Hlášky dua Dušek/Dolanský sice postupně slábnou, vše ale zachrání invaze zombíků vedených českým sci-fi guru Ondřejem Neffem! Třešničkou na dortu je pak dětmi milovaná Dáda Patrasová v koženém oblečku, ochutnávající mozek nebohého myslivce.

reklama

Pějme píseň dohola (1990)Ondřej Trojan je bezesporu ikonou českého filmu, jeho prvotina Pějme píseň dohola (scénář ostříleného dua Jarchovských/Hřebejk) je ale pořád trochu nedoceněná. Což je ale velká škoda, protože trocha trapného humoru ještě nikoho nezabila. V případě tohoto filmu je to ale pořádná nálož. Pionýrský tábor je totiž doslova rájem pro absurdní situace a konverzační majstrštyky plné sklepáckého humoru. Úmyslně amatérské herecké výkony filmu dodávají na ještě větší poetičnosti.


Brak (2002)Už svým názvem si tento studentský snímek podepsal ortel, možná trochu i právem. Filmový nadšenec si chtěl pěkně po Tarantinovsku natočit taky nějakej ten celovečerní biják a my jeho snahu ceníme! Odkazy na známé filmy přímo bijí do očí, ale nejsou tak špatné jak by se na první pohled mohlo zdát. Chvilku nevěřícně zíráte, až nakonec zjistíte, že vás ty scénky plné absurdního humoru vlastně baví. Paula Wild jako mrtvá prostitutka si tu střihla dost možná svou životní roli. To prostě chcete vidět!

Kouř (1991)Kultovka! S podtitulem “muzikál totalitního věku” nešlápnul Tomáš Vorel vůbec vedle. Film je záměrně tak strašně ponurý, že vás ani pochybné charaktery některých postav vlastně vůbec nepřekvapí. Ponurá atmosféra je ale každou chvíli nemilosrdně protknutá geniální hláškou, případně absurdní situací, která vás nenechá chladným. Dadaismus ve své nejsurovější podobě! Ačkoliv spousta lidí považuje za nejvýraznější postavu DJ Arnoštka, pro nás je to jednoznačně Béda se svým bigbítem a basou piv. “Je to fajn!”

A co vy? Máte nějaké tipy na podivné české filmy? Podělte se o ně v komentářích!

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru