Menu

Co je nového?

Přemáhá vás chuť na alkohol příliš často? Vyhledejte pomoc včas!

Sdílení
Foto: IMGBB

Už rok život v Česku omezují různé restrikce, karanténní a mimořádná opatření v souvislosti s COVID-19. Práce z domova, škola na dálku a neustálé konflikty v domácnosti i všudypřítomný strach z nákazy mnozí řeší alkoholem, který je dostupný a vždy po ruce pomoci od těžkých chvil.

reklama

Čas od času si dopřát skleničku vína neškodí, ale nepřemáhá vás chuť na víno nebo něco tvrdšího v posledních měsících častěji? Pijete pravidelně a bez sklenky v ruce si už večer, někdy dokonce pozdní odpoledne, nedokážete představit? Je na čase vyhledat odbornou pomoc!


Z příležitostného pití pravidelné

Podle psychoterapeutů je období pandemie zvláště náročné na psychiku, i z toho důvodu počet lidí se závislostí na alkoholu stoupá, byť mnoho konzumentů má pocit, že se nijak nevymyká zbytku populace. Hranici mezi „normálním“ pitím alkoholu a „rizikovým“ však dávno překročili, protože alkohol je jim lékem na stres, úzkost, posílení sebevědomí, špatnou náladu nebo také nespavost. V době práce v režimu home office pak není u těchto lidí překvapením popíjení alkoholu i během pracovního dne.

reklama

Čím dříve, tím snáze

Při léčbě alkoholismu je zásadní uvědomění si problému. Brzké uvědomění totiž znamená snazší a rychlejší řešení. Naopak zakrývání potíží nebo nepřiznání si závislosti přináší fyzickou i psychickou devastaci jedince, ale i zničení rodinných vztahů, pošramocení sociálního nebo profesního zázemí, v mnoha případech těžká závislost končí padákem v práci, rozvodem, odloučením od dětí, partnerů či přátel.


K problémům s alkoholem může být blíž než se může zdát

Okamžitá online pomoc

V případě uvědomění si problému je nutné začít s protialkoholní léčbou okamžitě, nehledě na pandemii koronaviru lze vyhledat pomoc také online při videokonferenčních sezeních, kdy se dotyčnému nabízí efektivní podpora ze strany adiktologů, psychoterapeutů, psychologů a relaxačních terapeutů na dálku. Pro lidi, kteří nejsou přímo závislí a jen trpí dojmem, že nedokáží udržet pití v míře, se nabízí současně terapeutický program Kontrolovaná konzumace alkoholu, v jehož rámci dochází k posílení schopnosti sebekontroly a snížení spotřeby alkoholu.


One comment

  • Wladass

    29. 3. 2021 - 8:54

    Alkohol je dlouholetý problém. Nicméně do naší společnosti patří už od nepaměti.

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru