Menu

Co je nového?

Bell představil svůj vrtulník 407M v militarizované verzi

Sdílení

Na letošním Summitu pro armádní letectvo (Army Aviation Association of America Mission Solutions Summit) představila společnost Bell militarizovaný vrtulník pro speciální mise s názvem Bell 407M. Společnost Bell Textron vyvíjí sadu vojenských modifikací pro speciální mise pro své komerční vrtulníky, které jsou konfigurované tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám jednotlivých zemí a umožňovaly efektivní plnění obranných úkolů.

reklama

„Velmi nás těší, že můžeme představit militarizovanou verzi vrtulníku Bell 407M. Jedná se o konfiguraci, která může být pro mnohé uživatele optimálním řešením,“ sdělil řekl Brian Vollmer, vedoucí programu pro speciální mise a dodal: „Vojenská prostředí po celém světě často vyhledávají flexibilní možnosti, které jsou mezi čistě vojenskými a čistě komerčními platformami, a vrtulníky určené pro speciální mise jsou na pomezí a mohou tuto flexibilitu podpořit.“ 

Společnost Bell označuje stroje pro speciální mise písmenem „M“, jako militarizované, což zahrnuje nejen stroj Bell 407M, ale i další civilní stroje, jako jsou Bell 412, 429 a 505.

Díky nejnovější komerční avionice a flexibilním systémům pro plnění úkolů mohou být tyto letouny vybaveny celou řadou výzbroje pro provádění ozbrojeného průzkumu, speciálních operací, lehkých útoků, protipirátských a dalších misí. Letouny mohou být vybaveny i pro záchranné mise, jako je lékařská evakuace, pátrání a záchrana v boji a humanitární pomoc při katastrofách. Různé úrovně schopností jsou k dispozici prostřednictvím programu zahraničního vojenského prodeje nebo přímého komerčního prodeje v závislosti na požadavcích dané země.

reklama

Vrtulník Bell 407M

Brian Vollmer ještě dodal: „Vzhledem k současným mezinárodním sankcím, které mohou omezit dostupnost dílů, je důležité, aby postižené země mohly jednat rychle a vyhnuly se případnému výpadku schopností, když pro jejich stávající platformy už nebudou dostupné náhradní díly.“


Bell 407M vystavený na summitu je sestaven do konfigurace s šesti stanovišti a vybaven interaktivním displejem, který zdůrazňuje různé specifikace a schopnosti. Tento stroj navazuje na úspěšný design vrtulníku Bell OH-58, který za svou kariéru globálně nalétal přes 750 000 bojových letových hodin, a na drak vrtulníku Bell 407, který má nalétáno více než 6 milionů hodin.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru