Menu

Co je nového?

Blog: Demonstrace na Letné mě štvala a znovu už nepůjdu

Sdílení
Text: Jakub Deml, Foto: Repro ČT

Na Letné jsem byl. Považoval jsem to za důležité, ukázat, že také nesouhlasím. I když to ukazuji průběžně u voleb. Ale když už se svolává největší demonstrace od Sametové revoluce, to už přece něco znamená, to by mohlo něco změnit. A tak jsem šel.


Vlastně to byla moje první demonstrace v dospělém životě. Když mi byl jeden rok, byl jsem s mámou na Václaváku a zvonil jsem klíčemi. To si ale samozřejmě nepamatuji. Do minulé neděle se mi pak demonstrace víceméně vyhýbaly.


Musím říct, že spolku Milion chvilek pro demokracii fandím. Souhlasím s jejich výtkami i požadavky a obdivuji, že dokázali v takovém rozsahu mobilizovat českou společnost. Poslední demonstrace na Letenské pláni byla velkolepou ukázkou toho, jak je tým kolem Mikuláše Mináře schopný.

V neposlední řadě oceňuji poklidný přístup k demonstracím a přátelskou atmosféru bez nenávisti, která na nich panuje. I když nikým nevolený státní úředník to samozřejmě vidí úplně jinak.

Přesto se mi na Letné nelíbilo. Nebylo to ani skladbou vystupujících, ani lidmi kolem mě, ani obsahem sdělení, které se valilo z pódia. Cítil jsem beznaděj. Uvědomil jsem si totiž, že je to zbytečné. Je dobré ukázat, že nám to není jedno. Je dobré vytvářet tlak na premiéra, ministryni spravedlnosti i prezidenta republiky. Je dobré jim ukázat, že si nemohou dělat, co se jim zlíbí. Ale tím to bohužel končí.


Blog: Filip prý vtipkoval, ale odhalil karty


Pokud padne tato vláda, dojde k předčasným volbám. A ty vyhraje opět Andrej Babiš. I kdyby na Letné bylo půl milionu lidí. My, kteří s jeho politikou a praktikami, které dlouhodobě předvádí, nesouhlasíme, můžeme stát na náměstích třeba každou neděli. K volbám pak ale přijdou dva miliony lidí, kterým je to jedno. Je jim jedno, co se děje nejen na Letné, ale i ve sněmovně, na Úřadu vlády či na jednotlivých ministerstvech.

Ve volbách totiž rozhoduje jízdné zdarma, dvě stovky k důchodu navíc a sem tam nějaké to fňukání, jak jsou všichni okolo zlí. Místo hodin strávených na náměstích či Letenské pláni, bychom se měli bavit s voliči hnutí ANO a vysvětlit jim, v čem je problém. Argumenty a trpělivá diskuze s lidmi, kteří se o politiku nezajímají, je cestou. Plná náměstí ne.

Proto příště už neodjedu v neděli odpoledne dřív z chaty či chalupy a nepůjdu na Letnou. Radši na koupališti u piva přesvědčím jednoho voliče zla, než abych svůj drahocenný čas trávil v davu stejně smýšlejících lidí před velkoplošnými obrazovkami. Lidi, kteří na demonstrace chodí, totiž nepotřebují argumenty z pódia, měli by si je ale vyslechnout ti, kteří Babiše a spol. volí. A ti bohužel na demonstrace nepřijdou.


Chcete se také na stránkách Mzone.cz podělit o svůj názor nebo se vypsat z něčeho, co vás trápí? Blogovat můžete i vy! Své příspěvky zasílejte na e-mail redakce@mzone.cz a do předmětu uveďte heslo „Blog“.

Komentáře (2)

 • Karel Daněk

  20. 1. 2020 - 0:35

  Naprosto souhlasím s tím, že je lidi přesvědčovat o tom, že Babiš je lhář, podvodník, zločinec. Do Prahy na demonstrace Miliónu chvilek nejezdím, ze Znojma je to pro mě daleko a vzhledem ke zdravotnímu stavu obtížné.
  Snažím se zejména na chalupě ve Zblovicích Babišovy přívržence přesvědčovat, je jich celkem dost a jsou vesměs v důchodcovském věku. Vidím to ale tak, že pro lidi je nejpádnější Babišův argument, že jim přidal 900,-Kč na důchodech. Nenechají si vysvětlit, že jim přidal ne 900, ale 150,-Kč, protože 750,-Kč byla valorizace důchodů ze zákona, která se odvíjí od minimální mzdy. A na to, že ukradl 50 miliónů na Čapí hnízdo, argumentují jeho příznivci tím, že jiní ukradli beztrestně mnohem víc. Já jim oponuji, že znám příklad, že samoživitelka ze Znojma byla nepodmíněně odsouzena za podvodnou půjčku 10 tisíc na jídlo pro 2děti, na nájem,elektřinu,vodné (Klaus jí dal milost) a to, že jiní ukradli víc, než Babiš, není argument !!!
  Jenomže je to bohužel marné přesvědčování !!!

  Odpovědět
  • Frank

   27. 1. 2020 - 12:52

   Pokud by prevladla beznadej,skoda,to bysme se mohli i Hitlera dockat

   Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru