Menu

Co je nového?

Blog: Proč si většina nevinných lidí musí najmout pětatřicet právníků?

Sdílení
Foto: Pexels, Pixabay

Většina lidí, kteří jsou sice nevinní, ale obvinění z jakéhokoliv zločinu, si bude v určitém okamžiku muset najmout přes třicet právníků. Alespoň to tvrdí nedávná studie. Kolik právníků si tedy asi musí najmout vinný člověk?

reklama

Podle studie, kterou provedla právní fakulta minnesotské univerzity, je číslo 35 minimálním počtem právníků, které by si měla nevinná osoba najmout v případě, že se stane předmětem zcela neodůvodněného vyšetřování trestného činu. Ano, slyšíte správně!


„Zjistili jsme, že mnoho nevinných lidí prochází ledabyle životem, aniž by přijali premisu základního opatření v podobě najímání právníků,“ tvrdí profesor Davis Logsdon, který dohlížel na výzkum. „Flirtují s katastrofou!“ varuje.

reklama

„Nevinný člověk, který nemá absolutně nic, co by zatajoval nebo skrýval, by měl i tak dělat všechno, co je v jeho silách, aby se vyhnul odpovědím na otázky vyšetřovatelů,“ řekl. „Tohle je optimální číslo, které vyřeší vaše problémy!“

Logsdon navíc poznamenal, že najmutí takového množství právníků je neocenitelné díky tomu, jak silný dojem to budí: „Nic neřekne víc “jsem nevinný”, než najmutí 35 právníků,“ doplnil.A ačkoliv mnoho nevinných může nepříznivý počet právníků, který studie doporučuje, s nechutí odmítnout, Logsdon i přesto zdůrazňuje, že 35 advokátů poskytuje nezbytnou ochranu před nepředvídatelnými právními komplikacemi.

„Pokud například jednoho z vašich právníků zatknou a druhý zemře při autonehodě, tak pořád jich máte třiatřicet,“ vysvětluje.

Závěrem sice Logsdon uznal, že ačkoliv by si každá nevinná osoba měla tento počet právníků najmout, vyjde to pěkně draho: „Účty za advokátní služby pětatřiceti právníků mohou být velmi nákladné, pokud tedy nejste osoba, která své dluhy neplatí,“ uzavřel.Jenomže studie nebere v potaz fakt, že pětatřicet právníku si najímají zejména lidé, kteří tak úplně nemají čisté svědomí a chtějí svoje prohřešky za každou cenu ututlat. Zdravíme tímto do poslanecké sněmovny lidi, kterým jednou imunita vyprší. Každopádně 35 právníků je číslo, které by měl podle Logsdona zvážit každý člověk, nezávislé na tom, kde je pravda.


Blog: Úplatky mají různou podobuChcete se také na stránkách Mzone.cz podělit o svůj názor nebo se vypsat z něčeho, co vás trápí? Blogovat můžete i vy! Své příspěvky zasílejte na e-mail redakce@mzone.cz a do předmětu uveďte heslo „Blog“.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru