Menu

Co je nového?

Blog: Slovákům můžeme blahopřát i závidět

Sdílení
Text: Jiří Čepelák, Foto: Archiv autora/Archiv Zuzany Čaputové

Přání značné části Slováků se díky jejich voličské vůli vyplnilo. Slovenská republika bude mít prezidentku.


Naši sousedé, s nimiž máme nejkratší hranici a možná i proto nejlepší vztahy (jistě i díky jazykové blízkosti a desítkám let ve společném státě), nás mohou v lecčems inspirovat.

Podruhé za sebou si zvolili prezidenta, který nemá politickou minulost, tedy ani stranickou zátěž. Poprvé si v čele státu přáli mít ženu a podařilo se. A taky vsadili na člověka dosti mladého – paní Zuzaně Čaputové bude zanedlouho čtyřicet šest let.

Jistěže Slováky trápí v jejich zemi (stejně jako nás doma) spousta záležitostí a mnohá řešení jsou časově i lidsky náročná. Nyní, myslím si, zvolili dobře. Ve správě státu přece nemůže jít o zájmy levé či pravé části politického ringu, nýbrž o snahu sloužit všem a usilovat o naplňování stále podnětného francouzského hesla volnost, rovnost, bratrství. Myslím, že paní Čaputová tu snahu v prezidentském křesle mít bude.Nebylo by vhodné přestat Slovákům závidět, ale vzít si z nich příklad? Není to přece tak nemožné.


Děkuji za přečtení.                                                                   Jiří Čepelák


Chcete se také na stránkách Mzone.cz podělit o svůj názor nebo se vypsat z něčeho, co vás trápí? Blogovat můžete i vy! Své příspěvky zasílejte na e-mail redakce@mzone.cz a do předmětu uveďte heslo „Blog“.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru