Menu

Co je nového?

Chození na koncerty vám prodlouží život, tvrdí výzkumy

Sdílení
Foto: Pexels

Říká se, že muzika má sílu léčit, ovlivnit a obohatit lidský život. Po staletí kultury po celém světě používaly zvuky, aby přinesly štěstí a ochranu jejich lidu. Ačkoliv si někteří lidé dnes myslí, že pocity extáze vyvolává hudba jen v kombinaci s halucinogeny, opravdu by mohla mít blahodárné účinky na naše zdraví, a to zejména koncerty.

reklama

Moderní medicína dnes souhlasí s tvrzením, že hudba má léčivé účinky. A to především, pokud ji posloucháme naživo. Podle některých výzkumů dokonce chození na koncerty prodlužuje život.


Patrick Fagan z Goldsmith University vedl výzkum, který se zaměřil na aktivity, jako je jóga, venčení psů, zpěv a poslouchání živé hudby, a jejich přínos. Zjistil, že pouhých 20 minut na koncertě může zlepšit náš celkový stav o 21 %. K tomu zlepšit mentální stav o 75 % a pocit vlastní sebehodnoty o 25 %.

reklama

Koncerty prodlužují život

Díky živé hudbě si také budete připadat blíž s ostatními, a to až o 25 %. Kombinace všech těchto věcí může skutečně prodloužit život.

Když údajně budete navštěvovat koncerty každé dva týdny, můžete si život prodloužit až o 9 let.

Kromě toho má živá hudba nespočet dalších blahodárných účinků. Podle expertů redukuje stres, deprese, symptomy posttraumatického syndromu a vztek. Může pomoci zlepšit kvalitu spánku, a dokonce zlepšuje paměť a kreativitu. Aby toho nebylo málo, může pomoci ke zlepšení fyzických výkonů nebo tišit bolest. Pokud tedy nemáte tento týden v plánu žádný koncert, raději si hned utíkejte pro lístky. Kdo by si nechtěl život trochu prodloužit, že?


Průkopník symbiózy etna a elektroniky Banco de Gaia se vrací do PrahyOne comment

  • Standes

    17. 11. 2019 - 21:15

    Súhlasím s názorom, že hudba má pozitívne a liečivé účinky na ľudský organizmus a dušu, ale čo sa týka koncertov záleží na tom v skom stave a z akého dôvodu ide dotyčná osoba na koncert. Ak je to len kvôli niekomu ( pozvanie ), niečomu ( alkohol, drogy, ukazovanie sa pred inými ), alebo len preto, že má vstup zadarmo, alebo ho niekto dotlačí, neverím, že tento názor platí. Ak človek nevníma konkrétnu muziku a nevryje si ju do pamäti, tak bude len spomínať na zábavu, koľko vypil a na koho bol, ale neodnáša si zážitok, ktorý obohatil jeho citový život. Ja osobne vďaka hudbe som prekonal ťažké obdobie a stal sa zo mňa fanůšik nielen rockovej a metalovej hudby, ktorú mám veľmi rád, ale muziky všeobecne…Rock on ✌️✌️✌️

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru