Menu

Co je nového?

Distribuce zásilek pomocí dronů je tady! Jako první funguje v nemocnici

Sdílení
Foto: UPS

Společnost UPS oznámila spuštění průkopnické logistické služby zaměřené na přepravu laboratorních vzorků pomocí bezpilotních dronů. Doručování vzorků pomocí dronů bude probíhat v rámci nemocničního areálu WakeMed v metropolitní oblasti Raleighu v Severní Karolině.

reklama

Na projekt bude dohlížet Federální letecká správa a ministerstvo dopravy v Severní Karolíně. Dnešní let je prvním z mnoha plánovaných denních letů v kampusu WakeMed v Raleigh.


Projekt společností UPS a Matternet představuje významný milník pro bezpilotní letectví ve Spojených státech. Nyní je většina laboratorních vzorků v rámci rozšiřujícího se areálu WakeMed doručována kurýrními vozy.

reklama

Přeprava pomocí dronů nabízí doručení na vyžádání a ve stejný den, možnost vyhnout se zpožděním na silnici, lepší efektivitu lékařských dodávek, snížení nákladů a lepší zkušenost pro pacienty, která může vést k záchraně života.

Ministerstvo dopravy v Severní Karolíně, které se zabývá možnostmi využití dronů pro rozšíření dostupnosti zdravotní péči pro obyvatele Severní Karolíny, podpořilo společnost Matternet v realizaci zkušebních letů s využitím technologie dronů této společnosti. V srpnu 2018 proběhly v nemocničním areálu WakeMed zkušební lety v rámci pilotního programu Integrace bezpilotních leteckých systémů FAA.Cílem tříletého programu FAA je otestovat praktické využití bezpilotních letadel a partnerství místní vlády se soukromými společnostmi a zjistit, jak lze tuto novou technologii bezpečně a účelně integrovat do každodenních činností. Partnery pilotního programu jsou FAA, NCDOT, UPS, Matternet a WakeMed.

Pro doručování se využívá kvadrokoptér M2 společnosti Matternet, který je napájen dobíjecí lithium-iontovou baterií a který přepraví laboratorní vzorky o váze do 2,3 kg na vzdálenost 12,5 mil.

Pro doručování zásilky dronem v nemocnici WakeMed zdravotnický pracovník uloží laboratorní vzorek, například vzorek krve, do zabezpečeného přepravního boxu. Dron letí po předem určené letové dráze, je monitorovaný speciálně vyškoleným pilotem pro řízení dronů a dosedne na vyznačenou přistávací plochu v hlavní nemocnici WakeMed a centrální patologické laboratoři. Zkušenosti s doručovacím programem v nemocnici WakeMed společnosti UPS a Matternet využijí k dalšímu zlepšení přepravních služeb pomocí dronů v dalších nemocnicích a zdravotnických zařízeních v USA.Klíčovým prvkem transformační strategie UPS zůstává posílení celosvětové chytré logistické sítě firmy cílené na podporu nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Logistika zdravotnictví a biovědy je pro UPS prioritním segmentem a společnost vytváří nová partnerství a zavádí nové technologie, které umožní lepší péči o pacienty s efektivnější logistikou a dodavatelským řetězcem.


Balík vám nově doručí do kufru auta! Škodovka už službu testuje


Tato spolupráce je posledním programem UPS zaměřeným na podporu zdravotnické logistiky pomocí dronů. V roce 2016 se UPS stala partnerem Světové aliance pro očkování a imunizaci a společnosti Zipline za účelem doručování krevních vzorků do vzdálených míst ve Rwandě. Tým Matternet již realizoval více než 3000 letů pro zdravotnické systémy ve Švýcarsku.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru