Menu

Co je nového?

Do Pičína či Řitky? Tipy, kam se rozhodně musíte podívat

Sdílení
Foto: Foursquare, Mapy.cz, Facebook, Depositphotos

Letní dovolenou už máte za sebou, ale počasí vás láká aspoň k malému výletu nebo prodlouženému víkendu? Zapomeňte na Český Krumlov, kde už jste byli desetkrát, vedrem vyprahlou Prahu i instagramové trendy, které budou přecpané turisty.

reklama

Vybrat si turistický cíl můžete nejen podle líbivých památek nebo vyhlášené restaurace. Co třeba podle jména, a to nikoli ledajakého. Názvy některých českých měst a míst jsou hodně kuriózní, však inspirovaly i kapelu Yo Yo Band k jejich nejznámějšímu hitu Rybitví. Můžete se vydat prozkoumat jimi opěvovaný Pičín, Kozomín nebo Řitku, nebo si zajet do dalších, podobně úsměvně znějících míst. Máme jich hodně u nás v Česku, pobavit se ale můžete i během cest v zahraničí.


Šukačka a Onen svět jen kousek od sebe

Trávíte-li léto na Šumavě, vydejte se do míst, zvaných Onen svět a Šukačka. Najdete je na Čachrově a leží jen kousek od sebe. Čeká vás tu procházka téměř vybydlenou oblastí, zato příjemnými pastvinami, rozkvetlými loukami a chátrajícími obydlími.

reklama

Kokotsko a Kokotský rybník

Na Rokycansku bývala obec Kokot, už ale zanikla. Přesto tu ale tento název mají v oblibě, jak dokazuje vrch Kokotsko a nedaleký Velký kokotský rybník. Nudit se tu nebudete na kole ani na turistických stezkách, které vás v okolí dovedou i k dalším úsměvným cílům: Litohlavy, Kouřim, Nadryby nebo Telín.

Sexuální turistika

Chcete-li se v Čechách vydat na výlet, který vyžene ze vztahu nudu a třeba trošku rozdmýchá spící partnerskou erotiku, cílů máte na výběr desítky.

Pověstný Pičín z písničky najdete v Česku hned dvakrát, u Příbrami a u Benešova. Nedaleko toho příbramského je pak ona Řitka, mimochodem se tu chodí každý rok v červnu tradiční pochod Pičín – Řitka.

Na Jičínsku zamiřte do Kozodírek, na Hodonínsku do Kozojídek, v Žacléři na vás čeká Bobr, na Teplicku Štěrbina, u Kutné Hory Polipsy či Močovice a u Nymburka Všechlapy. Tu pravou rozkoš ale můžete zažít leckde, v Čechách nese tento název hned několik míst, od Prahy až po Znojmo.

reklama

Kam radši s velkou svačinou

Hladoví se rozhodně nevydávejte do městeček a obcí, jejichž názvy mají co dělat s jídlem. Ne všude totiž narazíte na otevřenou hospůdku a v místech, jako jsou Hubojedy, Hřibojedy, Mlékojedy, Mrkvojedy, Držkov, Přepepře, Hovězí, Vepříkov, Nesvačily či Výžerky, jednomu prostě vyhládne.


Za humny čeká Kunda, Dildo i Condom

I v zahraničí můžete během své letní dovolené narazit na nejeden úsměvný název. Název Kunda nese přístavní město v Estonsku, ale i městečko v dalekém Kongu.

Vůbec největší město v Gambii se může pochlubit jménem Serekunda. V Rakousku narazíte na osadu Fucking, na ostrově Newfoundland leží město Dildo a ve Francii zas vesnička Condom.

Nebo můžete zjistit, zda v holandském městečku Sexbierum skutečně dostanete sex, pivo a rum.


Hotel z protiatomového krytu nebo veganská putyka: Tohle jsou cool místa, která byste v Brně nečekali!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru