Menu

Co je nového?

Jaké doplňky užívat před tréninkem?

Sdílení

Během tréninku dochází v těle k různým typům energetického metabolismu, které přímo souvisejí s metabolickými reakcemi probíhajícími v těle. Vhodným použitím suplementace v předtréninkovém období jsme schopni ovlivnit tento metabolismus, výrazně zlepšit jeho fungování, což bude spojeno s efektivnějším fungováním našich svalů.

reklama

Co bychom měli zvolit, abychom efektivně zvýšili svůj výkon?

Beta-alanin

Poskytuje účinnou podporu po celou dobu svalové práce. Díky beta-alaninu dochází ke zpožděnému okyselení svalů, takže jsou schopny pracovat o něco déle a během série můžete provést o 2-3 opakování více. Jeho účinek spočívá především v syntéze karnosinu, který je zodpovědný za řadu reakcí zlepšujících svalovou výkonnost. Jednou z jeho klíčových rolí je podpora transportu vodíkových iontů, což účinně urychluje okamžik regenerace mezi sériemi.

Beta-alanin úspěšně používají nejen lidé trénující v posilovně, ale také běžci a sportovci bojových umění. Již při dávce minimálně 3 g na porci vykazuje biologické účinky.

L-tyrosin

Tyrosin podporuje funkci nervového systému. Ovlivňuje úroveň koncentrace a soustředění na prováděnou činnost, čímž tyto parametry účinně zvyšuje. Tento účinek se projevuje udržováním aktivity neurotransmiterů, což vede k odstranění únavy a zvýšení touhy po fyzické aktivitě.

reklama

Doporučuje se zejména lidem, kteří jsou vystaveni psychickému přetížení a nadměrnému stresu, například v důsledku druhu vykonávané práce. Dávka 1-3 g před tréninkem je dostatečná k tomu, abyste pocítili jeho vynikající účinky.

Kofein

Účinky kofeinu jsou většině z nás známé. Díky svému účinku na adenosinové receptory v mozku účinně odstraňuje únavu a dodává nám pocit přílivu energie, který nás nutí k většímu úsilí. Navíc má kofein také termogenní účinek a podporuje vytrvalostní úsilí, což lze účinně využít při sportech, které se vyznačují tímto typem úsilí. Dávka v řádu 300 mg nám účinně pomůže překonat nejnáročnější trénink.


BCAA

Doplňování aminokyselin BCAA v době tréninku má jeden hlavní účel, a to chránit svalovou hmotu před nedostatkem energie. Mnoho lidí vnímá BCAA jako látky s čistě anabolickým účinkem, které způsobují růst svalů nebo zlepšují redukci tuku, což je poněkud nesprávné. Účinek BCAA spočívá především v podpoře energetického metabolismu, zajištění funkce svalů a zajištění toho, aby tělo nečerpalo energii z tělesných aminokyselin. Dávkování BCAA je minimálně 10 g před tréninkem; horní dávka není stanovena, ti s bohatší peněženkou dokonce používají množství v řádu 30 g kolem tréninku.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru