Menu

Co je nového?

Dosluhující vozidla UAZ a Land Rover české armády nahradí Toyoty Hilux

Sdílení
Foto: Toyota

Ministerstvo obrany vybralo nejvýhodnější nabídku ve výběrovém řízení na osobní terénní automobily pro Armádu České republiky. Dosluhující vozidla UAZ a Land Rover by měly v letech 2021–2024 nahradit automobily Toyota Hilux.

reklama

Předmětem zakázky je pořízení až 1200 zabezpečovacích vozidel kategorie VN1-G (pick-up), která budou určena k přepravě pěti osob s materiálem na pozemních komunikacích i v terénu. 

„Moderní automobily jsou základem armády a je ostuda, že naši vojáci dodnes používají až 40 let starou techniku. Vybírali jsme z deseti nabídek a vítězná nám zaručí prověřená kvalitní vozidla za výhodnou cenu,” uvedl ministr obrany Lubomír Metnar.

„Vojáci už nutně potřebují servisní, podpůrné a zabezpečovací vozidlo,” doplnil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata.

reklama
Toyota Hilux

K podání nabídek bylo v létě vyzváno 12 firem, které o účast ve výběrovém řízení projevily zájem. Ministerstvo obrany následně obdrželo 10 nabídek na 4 typy vozidel.


Ekonomicky nejvýhodnější nabídku podala společnost Glomex MS, s.r.o.  Ta nabídla vozidla Toyota Hilux za cenu 893 tisíc Kč s DPH za kus (včetně servisních služeb na 24 měsíců a souprav dílů pro údržbu a opravy) a splnila všechny požadované technické i zákonné parametry.


Výběr nejvýhodnější nabídky schválilo 5. listopadu 2020 kolegium ministra obrany a o výsledku byli informováni všichni uchazeči. Nyní v souladu se zákonem mohou proti výběru dodavatele podat v zákonně lhůtě námitky. Ministerstvo obrany si nicméně stojí za tím, že v procesu zadávání veřejné zakázky nevznikla jediná pochybnost o dodržení zákona a vítězná nabídka splnila všechny stanovené požadavky.


„Rámcovou smlouvu chceme podepsat do konce prosince a příští a přespříští rok odebrat zhruba 800 vozidel. Doufám, že nedojde k žádnému zdržení a tato zakázka se nestane obětí konkurenčního boje, jako tomu například bylo u nákupu ručních zbraní od České zbrojovky. U něj ÚOHS zcela potvrdil správnost našeho postupu a podání k přezkumu bylo neúspěšné,” doplnil Lubomír Metnar.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru