Menu

Co je nového?

Espresso jako z kavárny? Ano, pokud svůj kávovar necháte pravidelně servisovat

Sdílení

Espresso je základním stavebním kamenem pro každý další kávový nápoj. Připravte si doma ve svém pravidelně servisovaném kávovaru i další kávové speciality.


Domácí espresso jako z italské kavárny

Pokud umíte připravit lahodné espresso, přidáním správného poměru mléka vykouzlíte další kávové speciality. Espresso je silně koncentrovaný kávový extrakt plný chuti a vůně, který si zamilujete. Připravuje se ze směsi kvalitních kávových zrn arabiky a robusty. 

Důležitým kritériem pro přípravu dobrého espressa je znát přesnou teplotu, tlak, gramáž a hrubost mletí. Orientovat se v těchto znalostech je složité, ale použitím kvalitního kávovaru zvládnete přípravu lahodného espressa i doma.

Obecná definice espressa je tvořena hrnkem o objemu 25 – 35 ml za použití 7 – 9 g mleté kávy, kterou protéká horká voda při teplotě kolem 95 °C za tlaku 9 bar, a to po dobu od 20 do 30 sekund.

reklama

Kvalitní kávovar

Jak se připravuje espresso doma?

Pro přípravu kvalitního espressa je důležité vybrat kvalitní zrna kávy. Zkušený barista se vždy zajímá o výběrovou kávu a způsob jejího pražení, při kterém jsou přísně dodržovány způsoby zacházení s kávou pro vyniknutí široké škály jejích přirozených chutí.

Zrna s lehčím způsobem pražení vyžadují jiné podmínky pro přípravu než tmavě pražená zrna. 

Pro přípravu espressa jsou už dnes k dostání vysoce kvalitní a plně automatické kávovary, které dají vyniknout okouzlujícím kombinacím chutí a vůní, které může káva nabídnout. Jenže i o domácí kávovar je nutné pravidelně pečovat. Mezi každodenní péči o kávovar musíme zařadit čištění kávovaru, včetně jeho odvápnění a dezinfekce. Jedině tak docílíme toho, že chuť kávy nebude zastřená jinými chutěmi a pachy. 


Kde zajistit odborný servis kávovaru?

Odborný servis kávovarů a opravy kávovarů zajišťují technici přímo v pobočce ve Zbůchu u Plzně. Přístroj nejdříve zdarma napojí na diagnostiku a případné závady vám obratem zavolají. Pokud se rozhodnete přístroj opravit, garantují pak jeho kompletní servis do 3 dnů.


Během servisu zajistí čištění všech dílů, chemické odvápnění, výměnu těsnění, seřízení mlecích kamenů a nastavení dávkovače kávy. Nakonec provedou kontrolu tlaku a těsnost vodní soustavy. Pokud se kávovar nevyplatí servisovat, můžete si u nich vybrat zánovní nebo repasované kávovary za výhodné ceny. S výběrem vám pomůže jejich proškolený personál.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru