Menu

Co je nového?

Ford bere videohry vážně! Zakládá týmy, které budou soutěžit ve virtuálních závodech

Sdílení
Foto: Ford, Depositphotos

Miliony lidí z celého světa pravidelně usedají za volanty virtuálních vozů a závodí v online komunitách. Nyní se automobilka Ford rozhodla najít nejlepší online hráče a složit z nich vůbec první progamingové týmy ve své historii.

reklama

Na herním veletrhu Gamescom zahájí Ford nábor hráčů do národních Fordzilla týmů za Francii, Itálii, Německo, Španělsko a Spojené království. Z nejlepších hráčů z každé země navíc sestaví evropský výběr.

„Ve Fordu máme závodní historii, jakou nám ostatní mohou závidět. Nastal čas uplatnit naše know-how ve světě esportu, který zaujal novou generaci virtuálních závodníků z celého světa a inspiruje je k vyzkoušení některého z modelů Ford Performance,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby.

Očekává se, že v roce 2019 vygeneruje esport celosvětové tržby ve výši 1,1 mld. USD (v přepočtu přibližně 25,6 mld. Kč) a osloví publikum čítající 453,8 milionu lidí – z toho 201,2 milionu hráčů a 252,6 milionu příležitostných diváků. V rozporu s rozšířenou představou je průměrnému hráči něco přes třicet let.

reklama

Ford se stále intenzivněji zajímá o synergie mezi videohrami a mobilitou. Věří, že videohry mohou do budoucna ovlivnit způsob, jakým se budeme přepravovat – ať už za prací nebo pro radost.


V roce 2017 se Ford stal prvním výrobcem automobilů, který kdy vystavoval na veletrhu Gamescom. Ten každoročně přitáhne více než tisícovku vystavovatelů a statisíce návštěvníků. V loňském roce zde navíc značka poprvé v historii představila nový model automobilu – konkrétně Ford Ranger Raptor, sportovní verzi nejprodávanějšího pick-upu v Evropě.


Nejprodávanější pick-up v Evropě je nyní v ještě výkonnějším a úspornějším provedení


Fordzilla týmy budou závodit mimo jiné v oceňované hře Forza Motorsport 7 od vývojářské společnosti Turn 10 Studios, jež spadá pod herní divizi Microsoftu. Hry ze série Forza hrají každý měsíc miliony lidí. Asi milion hráčů si pak podle zástupců automobilky vybírá právě vozy Ford. 

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru