Menu

Co je nového?

Ford jde ve velkém do elektrifikace! Představil i nový model

Sdílení
Foto: Ford

Automobilka Ford představila tento týden v nizozemském Amsterdamu hned několik novinek. Pojícím článkem je u nich elektrifikace!

reklama

Nová řada modelů sdružených pod značkou Ford Hybrid zahrnuje mild-hybridy, full-hybridy i plug-in hybridy. Do segmentu elektrifikovaných automobilů s nimi dle slov výrobce přicházejí klíčové hodnoty Fordu – důvěryhodnost, cenová dostupnost a řidičsky atraktivní jízdní projev.

Ford odhalil na „Go Electric“ Kugu Plug-In Hybrid jako jednu z variant zcela nového SUV, které bude jako první model značky Ford nabízeno s mild-hybridním, full-hybridním i plug-in hybridním pohonem.


Nová Kuga bude jako první osobní vůz značky Ford k dostání mimo jiné v provedeních Kuga Plug-In Hybrid, Kuga EcoBlue Hybrid (mild-hybrid) a Kuga Hybrid (full-hybrid).

reklama

Kuga Plug-In Hybrid nabízí hospodárnost a kultivovanost elektrického pohonu v kombinaci s dojezdem a svobodou tradičního spalovacího motoru. Zážehový čtyřválec 2,5 l, pracující v Atkinsonově cyklu, je kombinován s elektromotorem a 14,4 kWh lithium-ion baterií. Soustava dosahuje nejvyššího výkonu 165 kW (225 koní).

Kuga Plug-In Hybrid nabídne dojezd na elektřinu více než 50 km. Předpokládané hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 začínají na 1,2 l/100 km, respektive 29 g/km.

Světovou premiéru absolvovaly také nové sedmimístné SUV Ford Explorer Plug-In Hybrid a osmimístný velkoprostorový vůz Ford Tourneo Custom Plug-In Hybrid. Obě novinky nabízejí možnost provozu na elektřinu s nulovými emisemi v místě provozu při zachování svobody poskytované tradičním spalovacím motorem.


Nejprodávanější pick-up v Evropě je nyní v ještě výkonnějším a úspornějším provedení


Ford dále představil nové modely Fiesta EcoBoost Hybrid a Focus EcoBoost Hybrid s vyspělou mild-hybridní technikou, která jim uděluje ještě lepší dynamiku a zároveň menší spotřebu. Společnost rovněž oznámila, že v roce 2022 zařadí do nabídky zcela nový Transit s elektrickým pohonem, který má přinést městům čistší ovzduší a provozovatelům menší provozní náklady.

reklama

Sedmimístné SUV Ford Explorer je v Evropě novinkou

Ford Explorer Plug-In Hybrid se bude nabízet ve dvou variantách: jako sportovně stylizovaný Explorer ST-Line a luxusní Explorer Platinum. Obě jsou poháněny plug-in hybridním hnacím ústrojím, sestávajícím ze zážehového šestiválce 3.0 EcoBoost, elektromotoru a generátoru. Hnací soustava dosahuje nejvyššího výkonu 331 kW (450 koní) a točivého momentu 840 Nm. Umožňuje i provoz na čistě elektrický pohon.


V prostorném, luxusním a komfortně zařízeném interiéru naleznou řidiči moderní prvky, jaké přináší na výšku orientovaná dotyková obrazovka s úhlopříčkou 10,1 palce nebo digitální přístrojový štít o úhlopříčce 12,3 palce. Rodiny ocení flexibilní řešení sedadel včetně funkce snadného nastupování na třetí řadu, k němuž postačí jedna ruka. Nový Explorer je sériově vybaven inteligentním pohonem všech kol, kterému sekunduje desetistupňová samočinná převodovka.

„Naše nové vozy Ford Hybrid jsou technicky pokročilé a využívají širokou paletu elektrifikovaných řešení takovým způsobem, aby vyhověly potřebám každého zákazníka. Elektrifikace automobilů bude díky nim přínosná a dostupná širšímu okruhu řidičů,“ říká Stuart Rowley, prezident Ford of Europe.

Modelovou řadu již dříve nabízených nebo oznámených vozů Ford Hybrid pro evropský trh tvoří:

  • Mondeo Hybrid sedan a kombi, poháněné samonabíjecím benzin-elektrickým hybridním agregátem, který představuje atraktivní alternativu k dieselu. Mondeo Hybrid kombi se tento týden poprvé ukázalo ve sportovně stylizovaném provedení ST-Line.
  • Transit EcoBlue Hybrid a Transit Custom EcoBlue Hybrid s mild-hybridním pohonem, který snižuje už tak nízké provozní náklady těchto užitkových modelů.
  • Tourneo Custom EcoBlue Hybrid, velkoprostorový osmimístný automobil s mild-hybridní technologií.
  • Transit Custom Plug-In Hybrid, vybavený náročným elektrifikovaným pohonem, v němž motor Ford 1.0 EcoBoost slouží k prodloužení dojezdu. Vůz aktuálně prochází provozními zkouškami v Londýně, brzy se přidá také španělská Valencie a německý Kolín nad Rýnem.

V roce 2020 pak představí Ford elektrické SUV inspirované Mustangem, které bude mít dojezd 600 km dle cyklu WLTP a umožní rychlé nabíjení.

reklama

Aston Martin začal přestavovat svoje stará auta na elelektromobily


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru