Menu

Co je nového?

Harvey Louis Carignan: Bezcitný maniak s nadlidskou silou

Sdílení
Text: Zdeněk Kolbuch, Foto: Youtube, Wikipedia

Svět je plný zlodějů, násilníků a zločinců. Lidí, kteří vám za cigaretu vyrazí zuby a ještě vám vynadají, že nemáte jejich oblíbenou značku. Víme o nich. Zavíráme je do cel a snažíme se je převychovat, jenže jsou tady ještě jiní lidé.

reklama

Není jich moc. Šílení psychopati, vyvržení ze samotných hlubin pekla, kteří jsou schopni rozsévat kolem sebe smrt a zmatek. Nesmíme je obdivovat, ale ani přehlížet. To oni představují temnou stránku každého z nás. Tu, kterou držíme tak dobře pod pokličkou. Měli bychom o nich vědět, abychom nezapomněli, že ďáblové čas od času opustí peklo a procházejí mezi námi.


Jedním z nejhorších je Harvey Louis Carignan, jeden z nejbrutálnějších masových vrahů všech dob. Spekuluje se až o padesáti ženách, které brutálně znásilnil a ubil k smrti.

reklama

Většinou zabíjel kladivem, ale nebylo to nutné. Měl takovou sílu, že jedinou ranou dokázal prorazit lebku a ještě v sedmdesáti dokázal dělat kliky na jedné ruce čtvrt hodiny, aniž by se unavil.

Začněme od začátku. Harvey se narodil 18. května 1927 ve Fargu v Severní Dakotě. Svého otce nikdy nepoznal a dvacetiletá matka nebyla připravena sama vychovávat dítě. Harvey byl navíc chlapec velmi neduživý. Trpěl tancem svatého Víta, což se projevovalo nekontrolovatelnými záškuby a navíc se do třinácti let pomočoval.Ve dvanácti ho poslali do polepšovny, kde zůstal sedm let. Sám později tvrdil, že ho tam sexuálně zneužívala jedna z učitelek. Tvrdil, že ho nechávala schválně po škole, aby ho mohla bít a masturbovat před ním, ale Harvey tvrdil o všech svých obětech, že ho zneužívaly. Že to chtěly, vyzývaly ho a sexuálně ho provokovaly. Nikdy nebyl schopen uvědomit si svoji vinu a podívat se pravdě do tváře.


Lucky Luciano – jeden z největších gangsterů všech dob


V jednadvaceti letech narukoval do armády Spojených států, kde ho přivítali s otevřenou náručí. Není se čemu dovit, v polepšovně se díky vydatné stravě a přísnému režimu stal z vychrtlého mladíka hromotlukem. O rok později připravil o život svoji první oběť. Sedmapadesátiletou Lauru Schowalterovou zabil jediným úderem do obličeje, jenže to mu nestačilo. Jeho nenávist k ženám byla tak silná, že ji bil tak dlouho, dokud z jejího obličeje nezbyla jen krvavá kaše.

reklama

„Jedním úderem prorazil lebku jako když granát projede tankem,“ prohlásil policejní důstojník.

Zatímco Harvey starší ženy brutálně ubíjel k smrti, k pubertálním dívkám tak krutý nebyl. Některé nechal naživu a pár z nich dokonce ošetřil náplastmi a poté je pustil. I jeho druhá dvacetiletá oběť přežila. „On se najednou proměnil v ďábla,“ vypověděla později. Právě díky jejímu popisu, byl Harvey poprvé zatčen a odsouzen k smrti oběšením. Všemu zlu mohl být konec, kdyby ho díky právní kličce odvolací soud neodsoudil jen k patnáctiletému trestu.Pouhé čtyři měsíce po propuštění byl znovu souzen za loupež a pokus o znásilnění a dostal dalších 2086 dní ve vazbě a takhle to šlo dál. Sotva ho propustili, pokusil se o znásilnění a byl znovu zatčen. Strávil ve vězení tolik času, že během té doby dokonce získal vysokoškolský diplom.


Harvey Louis Carignan – oblíbený pracovní nástroj

Na svobodu se dostal až ve středním věku. Dvakrát se oženil – obě své ženy chtěl zabít. Své fixace na „mladé maso“ se nikdy nezbavil. Vlastnil benzinovou pumpu a dával si inzeráty, že shání na výpomoc mladé dívky, které posléze obtěžoval.

Jeho koníčkem bylo zastavování stopujícím dívkám, které poté seznamoval se svým oblíbeným kladivem. Násadu používal na rozrážení lebek a rukojetí je znásilňoval.

Jeho vražená pouť skončila až v březnu roku 1975, kdy byl dopaden a uznán vinným pouze ze dvou vražd. Dostal sto let vězení plus doživotí. Ve skutečnosti to je ale jen čtyřicet let, protože ve státě Minnesota nemůžete být vězněn déle než 45 let.

reklama

Bugsy Siegel: Bezcitný pěšák, který založil Las Vegas


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru