Menu

Co je nového?

Huawei představil novou vlajkovou loď Huawei Mate 40 Pro

Sdílení
Foto: Huawei

Společnost Huawei uvádí na trh nejnovější vlajkový produkt Huawei Mate 40 Pro. Nový telefon ztělesňuje to nejlepší z technologického potenciálu společnosti a dle slov výrobce posiluje odhodlání inovovat a vytvořit ten nejpropracovanější smartphone.

reklama

Nejnovější řada smartphonů Huawei pokračuje v tradici kvality, kterou se všechny předchozí produkty s názvem Mate pyšnily. Za posledních osm let přišlo na trh celkem deset různých modelů a nynější novinka posouvá úroveň smartphonů na ještě vyšší technologický stupeň. Od špičkového výkonu až po unikátní uživatelské rozhraní, každičký detail v řadě Huawei Mate 40 byl vyladěn tak, aby poskytoval co nejatraktivnější zážitek.

Nový telefon Huawei Mate 40 Pro obsahuje světově první integrovaný čipset 5G SoC, Ultra Vision Cine fotoaparát a ikonický Space Ring Design.

Výkonný ředitel a CEO společnosti Huawei Richard Yu k novým produktům řekl: „Série Huawei Mate spojuje každý rok ty nejzajímavější technologické prvky do jednoho úchvatného balíčku. To je přesně to, co definuje DNA řady Mate a pohání naše inovace vpřed. V této bezprecedentní době jsme odhodlaní i nadále vytvářet lepší budoucnost s pomocí inovativní technologie, která má pozitivní a smysluplný dopad na životy spotřebitelů.“

reklama

Huawei Mate 40 Pro

Futuristický design

Smartphone Huawei Mate 40 Pro, který snoubí ikonický design s inovativní technologií a precizností, byl vytvořen s důrazem na formu a funkčnost. Výrazný displej Huawei Horizon poskytuje výjimečný obrazový dojem, díky jemným tvarům se telefon navíc pohodlně drží. Sluchátko je odolné proti prachu i vodě a dosahuje tak maximálního stupně krytí IP 68. Kontrola hlasitosti funguje s pomocí virtuálního i dotykového ovládání. Vylepšené algoritmy zamezují přehmatům. 

Mate 40 Pro má menší výřez pro přední fotoaparát, který je ovšem přímo nabitý technologiemi – nabízí třeba odemknutí obličejem 3D Face Unlock, ultra širokoúhlý selfie fotoaparát či spolehlivý snímač gest.

Na zadní straně zařízení pak nemůže chybět Space Ring, ikonický designový prvek řady Huawei Mate. Model Mate 40 Pro je k dispozici v černé a působivé variantě Mystic Silver, jejíž povrchová úprava s barevnými efekty dodává telefonu tajemný punc.


Kirin 9000 určuje nový standard výkonu a 5G

Nový čipset řady Kirin 9000, který pohání ten nejlepší Mate vůbec, je plně vybaven pro příjem sítě 5G. Dokáže snadno zpracovávat intenzivní procesy a složité operace díky nejsofistikovanějšímu 5G SoC, a proto poskytuje oproti svému předchůdci výrazně lepší výkon a energetickou efektivitu. Řada Huawei Mate 40 je zároveň vybavena baterií, která dokáže udržet krok s požadavky 5G sítě, což podporuje bleskové nabíjení s funkcí Huawei SuperCharge.


Huawei Mate 40 Pro

Širokoúhlý objektiv

Kamerový systém řady Huawei Mate 40 byl vyvinut ve spolupráci s firmou Leica tak, aby poskytoval nejlepší možné funkce fotoaparátu. Průlomem jsou ultra širokoúhlý objektiv, výkonný hlavní fotoaparát s vysokým rozlišením či ohromující teleobjektiv. Díky duálním fotoaparátům mohou uživatelé pořizovat kvalitní širokoúhlá videa a fotky z přední i zadní kamery. 

Co se týče natáčení videí, nemá Huawei Mate 40 Pro obdoby. S filmovým objektivem Dual Cine Camera může uživatel pořizovat vysoce kvalitní záběry v rozlišení 4K, což je s funkcí Stacionární zamíření snazší než kdykoli předtím.

XD Fusion HDR Engine zase zajišťuje vyváženou expozici, i když uživatelé pořizují snímky za extrémního světelného kontrastu. Funkce Tvorba příběhu umožňuje vkládat do videa skutečné filmové efekty, stejně jako hudbu do podkresu či další filtry a efekty.


Širokoúhlý Cine objektiv nyní nabízí ještě širší zorné pole, stejně jako bohatší detaily, vylepšený výkon při slabém osvětlení a algoritmy pro korekci zkreslení. Ultra Vision selfie fotoaparát na modelu Huawei Mate 40 Pro posouvá vlogování a selfie na vyšší úroveň, už jen díky podpoře 4K a možnosti fotografovat ve třech dostupných zorných polích – od blízkého až po ultra-široký. Slow-Motion Selfie dodává přední kameře ještě větší univerzálnost přidáváním dramatického nádechu videím.


Na míru potřebám uživatele

Nový smartphone Huawei Mate 40 Pro byl vyvinut tak, aby představoval revoluci v integraci telefonů do běžného života. K tomu pomůžou nové funkce zaměřené na uživatele, jako třeba Chytrá gesta, která umožňují ovládání zařízení bez doteků. Stačí jednoduše najet rukou nad telefon, čímž se uvede do chodu. 

reklama

Hranice posouvá i nová funkce Eyes on Display, s níž lze pouhým pohledem aktivovat telefon pomocí plně přizpůsobitelného interaktivního displeje. Vyzvánění nežádoucího příchozího hovoru lze ztlumit navázáním očního kontaktu s telefonem, zatímco automatické uspání displeje je deaktivováno, dokud si zařízení udržuje vaši pozornost. 

Pokud jde o soukromí a zabezpečení, operační systém EMUI 11 obsahuje komplexní řešení na ochranu uživatelů zařízení Huawei. Systém Trusted Execution Environment se pyšní certifikátem CC EAL5+, což je nejvyšší úroveň certifikace pro komerčně distribuované mikrojádro. EMUI 11 rovněž přichází s novými funkcemi ochrany osobních údajů. Před odesláním obrázků mohou uživatelé ze souboru snadno odstranit citlivé osobní údaje, jako jsou umístění, čas a podrobnosti o zařízení. Note Lock uschová osobní poznámky v bezpečí pomocí PIN nebo biometrických údajů.


Nový telefon Huawei Mate 40 Pro je k dostání v předprodeji od 23. října do 11. listopadu za cenu 33 999 Kč.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru