Menu

Co je nového?

Huawei Mate X2 – nová vlajková loď značky s ohebným displejem

Sdílení

Huawei Mate X2, vlajková loď nové generace s ohebným displejem, přináší uživatelům netušené zážitky díky zcela novému designu s názvem Falcon Wing. V Evropě se ho ale, zdá se, nedočkáme.

reklama

„Huawei chce vždy přinášet zákazníkům co nejlepší produkt i služby,“ řekl během představení zařízení pro čínský trh Richard Yu, ředitel společnosti. Za účelem dosažení těchto cílů Huawei nepřestává investovat do technologických inovací a výzkumu. V roce 2019 společnost investovala 15,3 % svých tržeb – tedy zhruba 132 miliard čínských jüanů – zpět do výzkumu a vývoje (celkem během posledního desetiletí to bylo více než 600 miliard CNY). Společnost Huawei, která se orientuje na inovace, má zároveň více než 96 000 zaměstnanců, 14 výzkumných středisek a 36 společných inovačních center po celém světě zaměřených na výzkum a vývoj. 

Jen v roce 2019 se společnost Huawei umístila na prvním místě s 3 524 přihláškami patentů Evropskému patentovému úřadu (EPO).

A když je řeč o ohebném smartphonu, Huawei přišel s již dvěma generacemi řady Mate X, původním Mate X a Mate Xs. Již bylo schváleno téměř 90 patentů týkajících se ohebných displejů.

reklama

Ředitel společnosti Huawei Richard Yu během představení modelu Mate X2

Nová éra ohebného příslušenství 

Díky zcela novému kompaktnímu designu se záměrně posunutým těžištěm je Huawei Mate X2 výjimečný. Rozložený displej je jedním z největších svého druhu a nabízí konzistentní uživatelské prostředí napříč oběma formami. Mate X2 se dá perfektně složit do kompaktního provedení a zároveň jednoduše rozložit jakožto velký displej. Velmi pevné tělo z oceli a kompozitu z uhlíkových vláken vytváří lehké a zároveň robustní zařízení.

Mate X2 kombinuje čtyřnásobný fotoaparát Ultra Vision Leica Quad Camera, výkonný zvukový stereo systém se dvěma reproduktory a neuvěřitelně rychlou čipovou sadu Kirin 9000 5G. 

„S některými z nejlepších softwarových a hardwarových inovací ve svém jádru představuje Huawei Mate X2 obrovský skok vpřed, čímž nastavuje vysokou laťku i pro budoucí ohebná zařízení,“ říká Richard Yu a dodává: „Protože byl Huawei Mate Xs považován za nejlepší skládací zařízení ve své třídě, navázali jsme na něj prosazováním nových způsobů, jak skládací zařízení dál vylepšit. Mate X2 představuje budoucnost technologie smartphonů s průkopnickými inovacemi a fantastickým uživatelským zážitkem.“


Huawei Mate X2

Design Falcon Wing

Huawei Mate X2 nabízí elegantní skládací design, díky kterému se jednoduše složí do kompaktního tvaru s oblými hranami po celém obvodu. V rozloženém stavu má šikmou zadní stranu, která umožňuje, aby bylo zařízení na jednom konci tenké až 4,4 mm. Těžiště je mírně posunuto od středu zařízení, takže je zařízení dokonale vyvážené, ať je rozložené, nebo naopak. 

Díky designu se dvěma displeji má flexibilní vnitřní displej Huawei Mate X2 osmipalcovou úhlopříčku, jednu z největších svého druhu. Kromě toho zavádí Mate X2 také magneticky řízenou nano optickou vrstvu, jež minimalizuje odraz a funguje bez problémů s 6,45palcovým OLED displejem na vnější straně.

Oba displeje mají nadstandardní rozlišení, vysokou dotykovou vzorkovací frekvenci a obnovovací frekvenci 90 Hz, které nabízejí konzistentní zážitek při přepínání z jednoho režimu do druhého.


Huawei Mate X2

Po složení je Huawei Mate X2 skvěle vypadajícím smartphonem. Poměr stran vnějšího displeje 21:9 je kompatibilní s většinou běžných aplikací. V rozloženém stavu se transformuje na rozsáhlé chytré zařízení se zlatým poměrem stran 8:7,1, které nabízí působivé vizuální zážitky ve svislém i vodorovném podání. 

Za svým minimalistickým vzhledem skrývá Huawei Mate X2 další novinku svého druhu: složitý vícerozměrný pant, na jehož zdokonalování strávil Huawei více než pět let. Prostřednictvím vícerozměrného zajišťovacího mechanismu vytváří závěs dutinu podobnou kapce vody pro uložení displeje, když je zařízení složené. To ho umožňuje dokonale složit s téměř nepostřehnutelnou mezerou a minimalizuje záhyb na vnější obrazovce, když je zařízení rozloženo. Otvory po stranách jsou také skryté, aby se zabránilo vniknutí prachu a nečistot do systému a potenciálnímu poškození obrazovky.

Rozkládání nových zkušeností

Se dvěma displeji nabízí Huawei Mate X2 to nejlepší ze světů smartphonů a tabletů. Větší displej nabízí širší oblast zobrazení, zatímco skládací zařízení maximalizuje přenositelnost. Společnost Huawei využila rozsáhlý výzkum lidských potřeb a od základu navrhla skládací prvek, kterým podpořila jedinečný zážitek. Od prohlížení internetu a práce v kanceláři až po sledování médií, online nakupování a domácí hraní her – Huawei Mate X2 přináší neuvěřitelně pohlcující zážitky.


Huawei Mate X2

Inspirována natáčecí technikou „long-take“, společnost Huawei učinila přechodové efekty uživatelského rozhraní na Mate X2 plynulejší a jemnější. Velký displej je doplněn sadou chytrých funkcí navržených pro více úkolů najednou. Díky inteligentní kombinaci vícera oken, plovoucímu oknu, multiplikátoru aplikace, bublině aplikace a dalším mohou uživatelé efektivně plnit více činností i na jednom displeji zároveň.

reklama

Multi-Window umožňuje uživatelům rychle zobrazit náhled obsahu v jiné aplikaci, aniž by minimalizovali tu probíhající.

Multiplikátor aplikací umožňuje uživatelům otevřít více instancí jedné aplikace, což může občas přijít vhod. Prostřednictvím MeeTime lze obsah sdílet mezi kontakty rychle a snadno, například přetažením souborů na rozhraní chatu, bez omezení velikosti, množství nebo formátu souborů.


Na plný výkon! 

Kromě působivé estetiky je Huawei Mate X2 vysoce výkonným zařízením, které kombinuje prvotřídní audiovizuální parametry s neuvěřitelně rychlým a energeticky efektivním čipem, jenž podporuje vysokorychlostní a stabilní připojení.

reklama

Stejně jako vlajková loď mezi smartphony společnosti Huawei, Mate 40 Pro, je i Mate X2 vybaven čtyřnásobným objektivem Ultra Vision Leica Quad Camera, která uživatelům umožňuje zachytit život v křišťálově čisté podobě kdykoli během dne.

50MP Super Sensing Wide Camera má jeden z prvních senzorů, které obsahují pole barevných filtrů RYYB (CFA), stejně jako binování pixelů 4 v 1 a funkce Full Pixel Octa PD AutoFocus pro rychlé zaostření a pořizování vysoce kvalitních snímků i ve slabém osvětlení.

10x teleobjektiv je vybaven designem optiky periskopu a podporuje 10x optický zoom, 20x hybridní zoom a 100x digitální zoom pro fotografování na velké vzdálenosti. 16MP ultra širokoúhlý fotoaparát nabízí nejen působivé scénické snímky, ale také podporuje režim makro pro fotografování objektů pouhých 2,5 cm od objektivu.


Huawei Mate X2

Unikátní skládací design fotoaparátu Huawei Mate X2 umožňuje využívání výkonného čtyřnásobného objektivu pro autoportréty. Se selfie kamerou podporující snímání ve vysokém rozlišení, ultra širokém a vysokém dynamickém rozsahu nebudou selfie nikdy stejně obyčejné jako dřív. 

Pokud jde o zvuk, Huawei Mate X2 se může dle slov výrobce svou výbavou přirovnat k osobnímu kapesnímu kinu. Stereo zvukový systém se dvěma reproduktory využívá ultratenké měniče s velkou amplitudou a ultralehkými kopulemi z uhlíkových vláken a podporuje zvukové efekty Huawei Histen, které poskytují hluboké basy a čisté výšky. 

Poháněn čipem Kirin 9000, nejintegrovanějším a nejuniverzálnějším 5G SoC s dosud největším počtem tranzistorů, nabízí Mate X2 vynikající výkon, energetickou účinnost a vysokorychlostní připojení.


Huawei Mate X2 má také zbrusu nový inteligentní anténní systém, který dynamicky vybírá nejlepší anténu s ohledem na změny v síle signálu a režimu smartphonu. Ať je složený nebo rozložený, držený svisle nebo vodorovně, tento systém zajišťuje stabilně silný příjem signálu pro optimální uživatelský zážitek.


Huawei Mate X2

Mate X2 využívá předních odborných znalostí Huawei v oblasti průmyslového designu a má masivní 4 500 mAh baterii s podporou 55W Huawei SuperCharge, nejrychlejšího nabíjení, které je u sklopných zařízení dosud k dispozici. Díky tomu mohou i rychlé přestávky na kávu znamenat nevídaně rychlé nabití přístroje.


Huawei Mate X2, který je k dispozici v bílé, černé, křišťálově modré a křišťálově růžové barvě, dorazil do obchodů právě dnes 25. února 2021 za doporučené maloobchodní ceny 17 999 RMB pro modely 256 GB a 18 999 RMB pro modely 512 GB. K dispozici ale bude jen na čínském trhu.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru