Menu

Co je nového?

Investiční skupina DRFG staví halu japonské firmě Cataler

Sdílení
Foto: DRFG

Japonská společnost na výrobu katalyzátorů otevře svůj první výrobní závod v Evropě ve Východočeském městě Týniště nad Orlicí. Halu podle jeho požadavků mu postaví brněnská investiční skupina DRFG Davida Rusňáka, a hotová by měla být v roce 2020. Objekt v areálu o celkové ploše 22 tisíc m² postaví realitní divize DRFG.


Nemovitosti jsou kromě telekomunikací a financí bez diskuzí jednou z klíčových oblastí, které se skupina DRFG věnuje. Investice tedy nesměřují pouze do komerčních nemovitostí prostřednictvím fondů, ale investoři mohou využít také dluhopisy do nemovitostí nebo telekomunikací.


Nemovitostní divize DRFG se poprvé zaměřila na developerský projekt, běžně totiž DRFG Real Estate řeší investice do existujících komerčních nemovitostí. Díky silnému zázemí skupiny Davida Rusňáka se ale pustila do nových aktivit a výsledkem by měla být hala, kterou si už v září 2019 firma převezme a začne s instalací svých strojů.

Výroba by zde měla začít v příštím roce, čemuž bude ještě předcházet kolaudace objektu.

Žádné letadlo, DRFG ukazuje reálné výsledky svojí činnosti

Japonská společnost Cataler Corporation má za sebou 50 let úspěšné činnosti. V současné době se může pochlubit sedmi výrobními závody na třech kontinentech, v nichž pracuje více než dva tisíce zaměstnanců. Dalších sto jich přibude právě v továrně v Týništi nad Orlicí, kde budou vyrábět a distribuovat katalyzátory do spalovacích motorů aut. Na téměř plně automatizované lince by jich tu ročně měli vyrobit více než milionu kusů.


Cataler bude mít areál v dlouhodobém pronájmu, DRFG Real Estate je totiž nejen investorem, ale i budoucím vlastníkem budovy a také pozemků. Stavět halu a pracovat tady bude více než stovka lidí, na které bude dohlížet architektonická společnost A PLUS, která také patří do skupiny DRFG Davida Rusňáka. Celková investice se bude pohybovat okolo 200 milionů korun.


Distribuce zásilek pomocí dronů je tady! Jako první funguje v nemocniciNapište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru