Menu

Co je nového?

Italská nádhera! Elektrická Vespa je elegantním spojením klasického i moderního

Sdílení
Foto: Vespa

Milovaný skútr Vespa patří k italskému koloritu stejně jako pizza nebo zmrzlina. „Vosa“ se začala vyrábět už v roce 1946. Nyní značka přišla s novou podobou legendárního vozítka.

reklama

Italský průmyslový designér Giulio Iacchetti vytvořil koncept Vespy, který nazval Vespampère. Model navazuje na legendární skútr Vespa 98, ale tentokrát jej má pohánět ekologicky šetrnější a tišší elektrický motor. Už samotné konzolové sedadlo odkazuje na dřívější návrhy Vespy. Nostalgie však nepřeválcovává důležitost nových technologií.

Vestavěný držák smartphonu dobíjí váš telefon a zároveň ho chrání před deštěm. Tachometr, palivoměr a světla lze ovládat prostřednictvím aplikace.

Naneštěstí se ale jedná jen o návrh, který firma Piaggio zatím neplánuje uvést na trh. Kdo má zájem o elektrickou Vespu, musí se spokojit s o něco méně elegantním modelem Vespa Elettrica s výkonem 4 kW. Skútr rovněž umí spolupracovat se smartphonem a páčkami na řídítkách přijímat hovory.

reklama


Pro dobití baterie je třeba zapojit kabel umístěný v přihrádce pod sedlem do normální elektrické zásuvky nebo do jednoho z nabíjecích míst. Cena tohoto skútru se pohybuje okolo 175 tisíc korun.

I váš syn může být drsný motorkář! Harley-Davidson začne prodávat motocykly pro děti


One comment

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru