Menu

Co je nového?

Jak na výběr nejlepšího skateboardu pro začátečníky

Sdílení
Foto: Ambassadors.eu

Nadchli jste se pro jízdu na prkně a nyní si chcete pořídit svůj první skateboard? V tom případě jste tady správně! V dnešním článku vám dáme několik základních rad, jak vybrat ten nejlepší skateboard pro začátečníka a společně se podíváme na zoubek i častému dilema, jestli je lepší zvolit již kompletní skateboard, nebo si jej sestavit z jednotlivých komponentů.

reklama

Na co se při výběru skateboardu zaměřit?

Pokud skateboard vybíráte poprvé, určitě se vám bude hodit šikovný návod, jakých parametrů a kritérií si při výběru všímat.


Šířka desky

Šířka desky se vybírá podle stylu jízdy. Pro začátek je tak či onak lepší volit desku širší, abyste měli prostor pro šoupání nohama a zajištění stability.

reklama

Šířku desky vybírejte i podle typu postavy, je totiž rozdíl, jestli vybíráte desku pro člověka vážícího 50 kg a majícího 150 cm, nebo jestli hledáte desku pro 170 cm vysokého skejťáka s váhou okolo 80 kg.

Velikost koleček

Další důležitý parametr je velikost koleček pro skateboard. Jelikož radíme při výběru začátečníkům, doporučujeme jim volit kolečka větší, protože ta jsou zárukou větší stability – a to se na začátek hodí. Obecně se doporučují rozměry koleček od 54 do 59 mm.


Tvrdost koleček

Pozornost věnujte i tvrdosti koleček, která se udává číslicí od 70 do 100 + a písmenky A nebo B. Začátečníci by si měli vybírat kolečka o tvrdosti 88A až 99A.Kompletní skateboard, nebo jednotlivé komponenty?

Mnoho lidí na začátku stojí před rozhodnutím, jestli je lepší pořídit již kompletní skateboard, nebo si navolit jeho jednotlivé komponenty dle libosti a skateboard si poskládat sám.

reklama

Na začátek je určitě lepší zvolit již hotový komplet, který v eshopu Ambassadors.eu pořídíte za cenu pohybující se okolo 2 000 Kč.

Díky tomu zjistíte, jaké komponenty vám vyhovují a jaké ne, později si pak můžete sestavit svůj vlastní skate z jednotlivých komponentů.


Nemáte rádi helmu na kolo? Tuhle bude chtít nosit každý!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru