Menu

Co je nového?

Nemáte rádi helmu na kolo? Tuhle bude chtít nosit každý!

Sdílení
Foto: Hövding

Cyklistická helma, jak ji většina z nás zná, je nutnost, kterou ale není radost nosit. Člověk v ní nenadělá žádnou parádu, klasická helma nebývá pohodlná a sama o sobě není z estetického hlediska žádný klenot. Tahle helma je ale něco úplně jiného!

reklama

Švédská firma se sídlem v Malmö se rozhodla udělat v oblasti helem na kolo revoluci. Hövding je první cyklistická helma na světě, která funguje na principu airbagu. Cyklista má na krku jen límec, jenž se v případě potřeby přemění v helmu, která ochrání hlavu před nárazem.


„Doprava ve městech je stále hustší a všichni její účastníci jsou agresivnější, nejen cyklisté,“ říká výkonný ředitel firmy Hövding Fredrik Carling a dodává:

reklama

„Náš produkt je ovládán umělou inteligencí a může se pyšnit algoritmem, který umí bleskovou rychlostí detekovat dopad, pokud je cyklista účastníkem nehody.”


Podle výzkumu ze Stantfordské univerzity nová helma snižuje riziko otřesu mozku oproti klasické helmě až osmkrát. Supermoderní helma se totiž v případě potřeby aktivuje za neuvěřitelné 0.1 sekundy. V současné době ji využívá už přibližně 150 tisíc cyklistů na celém světě.


Šest technologických must have vychytávek, které vyšly v roce 2018


Helma Hövding začala jako projekt diplomové práce Anny Haupt a Teresy Alstin, které promovaly v roce 2005 na Lundské univerzitě. Projekt pak vyhrál cenu v oblasti inovací, což pomohlo k jeho realizaci. Nyní je tato speciální helma dostupná v 16 zemí Evropy a v Japonsku. V Čechách zatím ultramoderní helma k dostání není. Nezbývá, než se po ní podívat na internetu.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru