Menu

Co je nového?

Jak se rozejít s partnerkou: Spolehlivý návod, jak přežít rozchod ve zdraví

Sdílení
Foto: Depositphotos

Říká se, že co se týče rozchodů, neexistuje žádný správný způsob, jak to udělat, nicméně existuje při nejmenším důstojný způsob, jak na to. Máme pro vás návod, jak ve zdraví přežít rozchod s přítelkyní.

reklama

Promyslete si to

Nedělejte žádné ukvapené závěry a pořádně si své rozhodnutí promyslete. Rozmyslete si také, co a jak své partnerce řeknete, nechcete přeci ranit její city, ale zároveň chcete být co nejupřímnější.

Mějte na paměti, že pravděpodobně už nebude cesty zpět, pokud náhodou začnete později svého rozhodnutí litovat. Stůjte si za svým rozhodnutím.

Buďte upřímní

Upřímnost se cení, ale pouze pokud jste také dostatečně citliví. Pokud partnerka například rozchod nečeká, není vhodné na ni vychrlit salvu výčitek a kritiky. Zkuste jí vysvětlit své důvody, jak nejcitlivěji dovedete. Nestyďte se s ní sdílet své pocity, koneckonců je to pravděpodobně naposledy.

reklama

Udělejte to osobně

Možná to zní jako samozřejmost, ale i někteří dospělí muži si stále hrají na základní školu a dokáží se s partnerkou rozejít ve formě telefonátu, SMSky nebo to dokonce vzkázat po sekretářce. Není nic zbabělejšího. Jednou jste muž, tak se tak chovejte.Nechte ji jít

Obzvlášť pokud je rozchod jednostranný, může se vám zdát jako dobrý nápad nadále se se svou bývalou vídat nebo zůstat v kontaktu. Pravdou je, že právě tehdy potřebuje prostor, aby se z rozchodu vzpamatovala a mohla se pohnout dál. Takže žádné telefonáty nebo textování, když vám bude smutno. Dopřejte i sobě čas na zotavenou a užívejte si svobody.


Buďte slušní

Už dávno nejste na střední škole, není tedy důvod pro urážky a ponižování. Snažte se být tak milí, jak jen to jde. Navíc pořád mluvíte se ženou, tak se tak chovejte. Vše lze vyřešit s chladnou hlavou. Samozřejmě za předpokladu, že se i žena k vám chová slušně.

reklama

4 věci, které byste neměli říkat, když se s partnerkou rozcházíte


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru