Menu

Co je nového?

Jak se stát králem firemního večírku

Sdílení
Text: Vladimír Tupý, Foto: Pexels

A je tu zase sezóna vánočních večírků! Šéfové a zaměstnanci se sejdou, aby se během neformální konverzace blíže poznali. Pro některé to je příležitost, jak se vlísat nadřízeným, jiní zase chtějí ukázat kolegům, jací jsou zábavní společníci a pro některé je to vítaná možnost, jak se pokusit osouložit firemní krasavici. Jelikož v každém muži dříme nekonvenční buřič, nabízíme pár tipů, jejichž pomocí se na vaši účast na večírku rozhodně jen tak nezapomene. Pokud je všechny poctivě dodržíte, můžeme vám garantovat, že se z vás stane firemní maskot, nebo budete muset po Novém roce hledat novou práci.

reklama

První pravidlo zní – vykašlete se na dress code! Proč zbytečně splývat s davem? Jste přece jedinečná osobnost, která svým oděvem vyjadřuje svůj životní postoj a názor!

Takže až se všichni budou povinně cpát do obleku a škrtit se vázankou, vy natáhněte „kapsáče“ a mikinu s klokaní kapsou a kolem krku si uvažte šátek známý jako palestina. Celé to můžete vyladit efektní ledvinkou, kde schováte mobil (nevypnutý!) a pokud zvolíte zavazadlo větších rozměrů, máte šanci tam nacpat i část večírkového rautu.

Jelikož jdete na vánoční večírek, můžete použít také stylový doplněk v podobě červeno bílé čepice ala Santa Claus.

reklama

Vánoční večírek

Přijděte během úvodního šéfova proslovu. Nezapomeňte však hlasitě uvést, že právě přichází hvězda večírku, která všem těm sucharům ukáže, co je pořádná pařba. Během projevu hlasitě skandujte a tleskejte a nezapomeňte se okolí dožadovat převyprávění toho, o co jste svým pozdním příchodem přišel, a to nejlépe ještě během pokračujícího projevu.


Dva dny před večírkem nic nejezte, abyste se pak mohli pořádně nadlábnout. Je to přece všechno zadarmo! Po příchodu na večírek příliš neotálejte a vrhněte se na jídlo, může se totiž stát, že ty největší pochoutky vám vyfouknou kolegové. Hlavně bojujte o prostor u největších lahůdek a blokujte všechny, kdo by útočil na vaše řízečky! Kolegy nejlépe odradíte tím, když na jídlo kýchnete. To zajistí, že vám zůstane nejvíc.


Uvědomte si, že k takovému množství kvalitních alkoholických nápojů zadarmo se jen tak nedostanete! Měl byste ochutnat od každého minimálně dvě skleničky. Pokud se vám udělá mdlo, jděte se vyzvracet a ve své alkoholové anabázi pokračujte.

reklama

Dejte na tácek několik velkých panáků, obcházejte společnost a všechny nuťte, ať si s vámi připijí. Šéfovi dejte panáka na tykání a pochvalte kozy jeho sekretářky (nejlépe v přítomnosti šéfovy manželky). Kolegy povzbuzujte k pití slovy: „Franto, chlastej, ty hovado!“

Nezapomeňte se hlasitě chechtat a plácat se u toho do kolen. S velkou razancí plácejte šéfy a kolegy familierně po zádech, a to včetně žen. Když jim takovým poplácáním vyrazíte dech, nezapomeňte se tomu hlasitě zasmát a upozornit na to okolí. Obcházejte společnost a bavte je vtipy, nejlépe o Židech, homosexuálech a blondýnách. Nenechte se odbýt a vtip vždy dovyprávějte do konce. Pokud se někdo urazí, tak prostě nemá smysl pro humor.


Večírek

Využijte večírku k tomu, abyste všem kolegům a šéfovi řekli, co si o nich myslíte. A nezapomeňte – čím víc upřímnosti projevíte, tím lépe! Můžete se také pokusit narovnat vztahy na pracovišti a říct kolegovi, jaký je vůl.

Šéfa se nebojte požádat o zvýšení platu. Když se bude cukat, tak vyjmenujte kolegy, kteří za stejnou práci berou víc než vy a také částky na jejich výplatních páskách. Když vás odmítne, tak mu řekněte, že je zloděj a vydřiduch.

V nezávazné konverzaci mu zkuste doporučit, kterou sekretářku by měl opíchat. Jako zlatý hřeb společenské aktivity vyhlaste soutěž o nejchlupatější zadek a o největší firemní kozy, případně pobavte společnost vykrkáním abecedy.


6 rad, jak přežít kocovinu v práci a skrýt ji před šéfem


Všem ve společnosti zásadně tykejte a používejte vtipné přezdívky. U oslovení používejte konverzační obrat „ty vole“. Pamatujte, že vulgární slova pomáhají uvolnit atmosféru, proto jimi nešetřete. Když se budete něčemu divit, nezapomeňte uznale protáhnout slova „no ty krááávo“ a kolegu z kanceláře zásadně oslovovujte „hovado“, pokud jste z Ostravska tak „ty cype“. Znepřátelenou nebo konkurenční skupinu kolegů označte jako „bandu kreténů“.

reklama

Vánoční večírek

Uznale pískejte kdykoli kolem vás projde vnadná kolegyně v minisukni. Pokud už budete společensky upravení, můžete se pokusit plácnout ji přes zadek. Nezapomeňte každému ve společnosti sdělit, kterou sekretářku nebo kolegyni byste nejraději opíchal.

Dělejte sexuálně perverzní návrhy všem ženám v okolí – u jedné to přeci vyjít musí! Pokud vám bude některá z nich ochotná naslouchat, barvitě jí popište, kam všude jí svou chloubu „strčíte“.

Z večírku nikdy neodcházejte střízliví, nebo pokud nemáte dostatek jídla ve vaší ledvince či igelitce. Pokud máte odvahu, zkuste odnést taky nějakou láhev z baru nebo zbytek pečené kýty i s roštem. Pokud se vám to podaří, budete si moci protáhnout večírek do dalšího dne. Když bude večírek končit, začněte hecovat ženatého kolegu, ať udělá u sebe doma afterparty. Buďte neodbytní, a pokud máte číslo na jeho ženu, zavolejte jí klidně ve dvě ráno, ať chystá občerstvení.

reklama

Po ginu agrese, po víně únava. Jak se cítíme a chováme po různých druzích alkoholu?


Pokud se budete řídit těmito radami, je téměř jisté, že v novém roce vás bude čekat na stole výpověď. Nic si z toho nedělejte a buďte stále svůj a nekonvenční! Důležité přece je, že jste kravaťákům ukázal, co je to pořádná jízda. Je téměř jisté, že u části kolegů (teď už bývalých) budete za hrdinu a bude se na vás vzpomínat na vánočních večírcích každý rok se slovy: „To byl král!“

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru